اخبار مهم
Home / اخبار بورس / آئین چوب زنی و تشییع نمادین شهدای کربلا در رامیان
1002170

آئین چوب زنی و تشییع نمادین شهدای کربلا در رامیان

مراسم چوب زنی، تدفین و تشییع نمادین شهدای کربلا، تداعی کننده حرکت طایفه بنی اسد برای یاری امام سجاد(ع)، در رامیان برگزار شد.

به گزارششبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل ازگل رامیان، بعد از سه شبانه روز افتادن پیکر شهدای کربلا بر روی زمین به دلیل اجازه ندادن لشکریان دشمن، طایفه بنی اسد با بیل و چوب و هر وسیله ای دیگر برای کمک امام سجاد(ع) و برای تدفین شهدا به محل قتلگاه امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایشان می آیند.

«حمید جعفریان» پژوهشگر رامیانی در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: امام حسین(ع) در مدت اقامت در کربلا (نینوا سابق) صحرای کربلا را می خرد و بیشتر قبایل که بزرگش بنی اسد بود در آنجا زندگی می کردند.

وی افزود: طایفه بنی اسد از خویشاوندان مادر حضرت اباالفضل (ع) بودند.

جعفریان اظهار کرد: طوایفی که در کربلا بودند به امام حسین (ع) علاقمند شده بودند و قصد یاری شان را داشتند ولی به دلیل محاصره لشکر عبیداله بن زیاد (که در تاریخ می گویند حداقل ۳۰ هزار لشکر) نتوانستند.

وی بیان کرد: زمانیکه امام حسین (ع) به شهادت رسیدند، بر این برآمدند که در تدفین امام حسین (ع) و یارانشان شرکت کنند و این حرکت از طرف زنها به مردها بود که اگر شما نمی روید ما برویم.

این پژوهشگر گفت: مردان و زنان طایفه بنی اسد با بیل و کلنگ و … به محل قتلگاه می آیند و امام سجاد(ع) را یاری می کنند گرچه عبیداله بین زیاد مانع می شدند اما نتوانستند جلوی این حرکت را بگیرند.

مراسم چوب زنی و تدفین و تشییع نمادین در رامیان یادآور و تداعی کننده آن حرکت تاریخی طایفه بنی اسد است.

chobzanii1

chobzanii2

chobzanii3

chobzanii4

chobzanii5

chobzanii6

chobzanii25

chobzanii7

chobzanii8

chobzanii9

chobzanii10

chobzanii11

chobzanii12

chobzanii13

chobzanii14

chobzanii15

chobzanii16

chobzanii17

chobzanii18

chobzanii19

chobzanii20

سایت خبری بورس کلوان