اخبار مهم
Home / اخبار بورس / احتمال افزایش قیمت لبنیات تا اواخر فروردین ماه
92966_494.jpg

احتمال افزایش قیمت لبنیات تا اواخر فروردین ماه

با توجه به این موضوع که هر ساله بعد از آنکه دولت تصمیمات خود را در زمینه نرخ کالا و خدمات در سال جدید اتخاذ می کند، شرکت های لبنیاتی نیز افزایش نرخ محصولات خود را در سال جاری در دستور کار قرار داده اند.

دبیر انجمن صنایع لبنی ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار کلوان اظهار داشت: بعد از آنکه دولت تصمیم خود را در رابطه با افزایش یا کاهش نرخ سود بانکی، تعرفه گمرک، حقوق و دستمزد، هزینه های انرژی و هزینه حمل و نقل مصوب و ارائه کند، شرکت های فعال در صنعت تأثیر این تغییرات را بر بهای تمام شده محصولات خود و تأثیر پذیری صنعت از عوامل مختلف را بررسی می کنند و به افزایش نرخ محصولات خود متناسب با آن اقدام می کنند.

رضا باکری ادامه داد: در اواخر فروردین ماه سال جاری طی نشستی با صاحبان صنعت و کارخانجات بحث افزایش نرخ محصولات لبنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا با توجه به ارزیابی های کارخانه های لبنی میزان این افزایش نرخ مشخص و اعمال شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش حدود ۵ درصدی هزینه های صنعت برآوردها و پیش بینی هایی که برای افزایش قیمت فرآورده های لبنی ارائه شده، در همین حدود می باشد، اما هنوز اعداد و ارقام قطعی از طرف این شرکت ها به انجمن اعلام نشده است. بنابر این در حال حاضر نمی توان میزان این افزایش نرخ ها را تعیین کرد.

این مقام مسئول در ادامه در رابطه با صادرات محصولات لبنی به کشور روسیه توضیح داد: محموله ۱۱ تنی از پنیر سخت از طرف شرکت لبنیاتی کاله به روسیه ارسال شده و محموله دیگر نیز از همین محصول شرکت کاله در اواخر فروردین ماه صادر خواهد شد، اما مهمترین موضوع در رابطه با صادرات محصولات لبنی به کشور روسیه، پایین بودن قیمت لبنیات در این کشور می باشد، به طوریکه قیمت فرآورده های لبنی در روسیه در حال حاضر حدود یک دوم فرآورده های لبنی در ایران است و این امر مانع بسیار بزرگی برای صادرات به روسیه در این صنعت مطرح است.

باکری در خاتمه خاطر نشان کرد: در جلسه ای که تا آخر فروردین ماه سال جاری با صاحبان صنعت برگزار خواهد شد علاوه بر موضوع افزایش نرخ محصولات لبنی در رابطه با بحث صادرات و موانع پیش روی آن نیز تصمیم گیری خواهد شد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان