اخبار مهم
Home / اخبار بورس / احتمال تعدیل مثبت "خمهر" برای سال ۹۵
91763_833.jpg

احتمال تعدیل مثبت "خمهر" برای سال ۹۵

طی چند روز گذشته شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو طی اعلامیه ای از تصمیم خود مبنی بر فروش بخشی از سهام خود در شرکت مهرکام پارس خبر داد، که به دنبال این شفاف سازی شایعات ایجاد شده در بازار از واگذاری سهام این شرکت به یک سرمایه گذار خارجی حکایت دارد.

در همین ارتباط رییس امور سهام، بودجه و گزارشات شرکت محور سازان ایران خودرو در گفت و گو با خبرنگار کلوان، عنوان کرد: این واگذاری هنوز در مرحله ارزیابی بوده و متأسفانه هنوز زمان عرضه، قیمت پایه و خریدار نهایی آن مشخص نشده است اما گمانه زنی ها در این رابطه از وجود خریدار خارجی برای سهام “خمهر” حکایت دارد، اما هنوز نتیجه نهایی مشخص نشده و “خگستر” به عنوان فروشنده در حال مذاکره و بازاریابی با خریداران این بلوک هستند و اطلاعات کامل تر در صورت تعیین تکلیف نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

مهدی بیگلو در ادامه در رابطه با عدم ارایه پیش بینی در آمد هر سهم شرکت محور سازان ایران خودرو در سال ۹۵ توضیح داد: در حال حاضر در حال مذاکره با خریدار عمده یعنی شرکت سابکو برای تعدیل و افزایش در نرخ های فروش محصولاتمان هستیم که با مشخص شدن این نرخ ها بودجه سال آتی را ارایه خواهیم کرد. در صورت افزایش این نرخ قطعاً می توانیم برای سال آینده با بهبود عملکرد و درآمد همراه شویم.

بر این اساس، این موضوع در حالی مطرح شد که برخی شرکت های قطعه ساز در بودجه سال ۹۵ خروج از زیان را پیش بینی کرده و انتظارات سهامداران را از ایجاد بازدهی و سودآوری با افزایش همراه کرده اند.

در خاتمه این مقام مسئول در رابطه با برنامه های آتی شرکت گفت: در حال حاضر افزایش سرمایه ۵۰ درصدی از محل مطالبات و آورده های نقدی را در برنامه داریم و پذیره نویسی آن نیز انجام شده و حداکثر تا دو هفته آینده عرضه عمومی نیز انجام خواهد شد اما فعلاً برای سال آینده افزایش سرمایه بیش از این مقدار را در برنامه های خود پیش بینی نکرده ایم. همچنین فروش صادراتی این مجموعه چون از طریق شرکت سابکو صورت می گیرد فعلاً برنامه ای در زمینه عقد قراداد با شرکت های خارجی و یا گسترش بازارهای صادراتیمان نداریم.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان