اخبار مهم
Home / اخبار بورس / احتمال قطع همکاری سایپا و رنو
renault-logo-car.jpgitok5fH_NW13

احتمال قطع همکاری سایپا و رنو

در شرایطی که مذاکرات میان رنو و خودروسازان ایرانی برای همکاری مشترک، همچنان ادامه دارد، ممکن است سایپا قید شراکت با این خودروساز فرانسوی را بزند.

به گزارش صنعت نویس، اگرچه به نظر می رسید رنو بلافاصله پس از برجام، قرارداد خود با خودروسازان ایران را امضا کند، با این حال این اتفاق هنوز رخ نداده و شایعات زیادی نیز در این مورد مطرح می شود. یکی از مهمترین این شایعات، احتمال منصرف شدن سایپا از شراکت با رنو است، به نحوی که گفته می شود این خودروساز در این مورد به رنویی ها اولتیماتوم نیز داده است. به گفته منابع آگاه، سایپایی ها از رنو خواسته اند تنها با آنها قرارداد امضا کرده و قید شراکت با ایران خودرو را بزند. این در حالی است که رنو اصرار دارد همزمان با هر دو خودروساز بزرگ ایران شراکت داشته باشد. از آن سو اما مسوولان سایپا تاکید دارند که رنو را تنها برای خود می خواهند و اگر قرار باشد ایران خودرو نیز با رنو قرارداد ببندد، آنها قید همکاری با این خودروساز فرانسوی را خواهند زد.

اگر این اتفاق رخ بدهد، رنو مجبور است تنها با ایران خودرو شراکت داشته باشد و از سوی دیگر سایپا نیز باید به دنبال شریک دیگری بگردد. این در شرایطی است که شنیده می رشود سایپا با فروش ۸۰ درصد از سهام سایت بن رو خود به رنو موافقت کرده است.


سایت خبری بورس کلوان