اخبار مهم
Home / اخبار بورس / احتمال کاهش زیان در صورت های مالی سال ۹۴
97659_335.jpg

احتمال کاهش زیان در صورت های مالی سال ۹۴

با شروع فصل مجامع، ارسال گزارش های سالیانه شرکتهای مختلف روی سامانه کدال نیز آغاز می شود اما سالهاست که تنها مجموعه هایی که در ارسال صورتها و گزارش های مالی میان دوره ای و سالیانه روی جهت اطلاع سهامداران تاخیر دارند، گروه پالایش گاهی هستند که امسال نیز طبق روال گذشته به همین روند خود ادامه داده و با وجود آنکه آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه خود را ارائه کرده اند هنوز خبری از ارسال صورتهای مالی آنها نمی باشد.

مدیر مالی شرکت پالایش نفت اصفهان در همین ارتباط درگفتگو با خبرنگار کلوان اظهار داشت: با آنکه طی سال ۹۴ برای نرخ فرآورده های اعلام شده از طرف شرکت پالایش و پخش در خواست تعدیل و تغییر آن را ارسال کرده بودیم، اما این نرخ ها برای سال گذشته تغییری نداشت و در حال حاضر نیز با توجه به همان قیمتهای اعلام شده از سوی شرکت ملی پالایش و پخش، صورتهای مالی شراز در تهیه شده است و در حال حسابرسی می باشد.

ناصر تنگستانی در ادامه افزود: پس از اعلام نظر حسابرس صورتهای مالی سالانه منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۴ را جهت اطلاع سهامداران روی سامانه اطلاع رسانی کدال قرار خواهیم داد.

وی گفت: با توجه به اینکه برای سال ۹۴ مبلغ ۲۲ ریال سود برآورد کرده بودیم ، با توجه به نرخ فرآورده های نفتی شرکت، احتمال پوشش بودجه اعلام شده ضعیف می باشد، اما امکان کاهش زیان ۹ ماهه شرکت مطرح می باشد که باید منتظر اعلام نظر حسابرس شرکت در این زمینه بود و فعلا نمی توان نظر قطعی ارائه کرد.

تنگستانی در خصوص قیمت برآوردی نفت در پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۵ اظهار داشت: در بودجه سال مالی جاری قیمت نفت خام حدود ۴۰ دلار برآورد شده است.

این مقام مسئول در خصوص تاثیر رشد قیمت نفت خام طی چند وقت اخیر بر سود آوری این شرکت توضیح داد: در نگاه کلی قطعا افزایش یا کاهش قیمت نفت خام بر درآمد زایی شرکتهای پالایشی اثر گذار است، اما باید توجه داشت که علاوه بر قیمت نفت خام عوامل دیگری همچون نرخ فرآورده ها که پالایش و پخش اعلام می کند نیز سود هر سهم پالایش گاه نفت شیراز تاثیر خواهد داشت.

وی در خاتمه در خصوص برنامه های آتی شراز گفت: فعلا برنامه افزایش سرمایه در دستور کار نداریم، از برنامه ها و پروژه های مهم فعلی پالایش نفت شیراز پروژه افزایش کیفیت فرآورده های شرکت می باشد که در حال انجام است، البته لازم به ذکر است که این پروژه تنها کیفیت محصولات را افزایش می دهد و اثری رد سودآوری شرکت ندارد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان