اخبار مهم
Home / اخبار بورس / ارزش معاملات امروز فرابورس از ۲ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال عبور کرد
93290_428.jpg

ارزش معاملات امروز فرابورس از ۲ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال عبور کرد

بازار فرابورس ایران امروز شاهد خرید و فروش بیش از ۲۶۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال بود.‏

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات ۲۹ فروردین‌ماه بالغ بر ۲۶۳ میلیون ورقه بهادار در ۲۶ هزار نوبت دادوستد شد و ارزش آن به ۲ هزار و ۲۵۶ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال رسید. در همین حال شاخص کل فرابورس با افت ۱۰٫۵ واحدی نسبت به دیروز، رقم ۷۵۸٫۵۵ واحد را نمایش داد؛ نماد شرکت پتروشیمی مارون و پالایش نفت تهران بیشترین تاثیر منفی را بر این شاخص گذاشت.

بیشترین حجم و ارزش معاملات در روز جاری متعلق به نماد ذوب آهن اصفهان بود به طوری که ۴۸ میلیون سهم این شرکت به ارزش ۱۱۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

در بازار اول، ۲۸ میلیون و ۸۲۰ هزار اوراق بهادار به ارزش ۵۴ میلیارد ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام سیمان لار سبزوار ثبت شد. همین طور، ۱۳۳ میلیون و ۸۵۰ هزار اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۴۵۶ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش این بازار مربوط به ذوب آهن اصفهان بود.

امروز اوراق اجاره مخابرات ایران با دادوستد ۴۰۰ هزار ورقه به ارزش ۴۰۱ میلیارد ریال در صدر بالاترین حجم و ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت قرار گرفت. همچنین در نمادهای اسناد خزانه اسلامی در مجموع، ۱۰۳ میلیارد ریال مبادله شد.

در میان ETFها، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد و حجم معاملات این صندوق امروز به ۷ میلیون و ۳۹۰ هزار ورقه بهادار رسید. صندوق آرمان آتی کوثر و گنجینه آینده روشن به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

طبق این گزارش، نماد شرکت‌های توکا رنگ فولاد سپاهان، همکاران سیستم و زغال سنگ طبس بیشترین افزایش قیمت و نماد شرکت‌های نیرو سرمایه، پتروشیمی مارون و پالایش نفت شیراز بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

همچنین‏ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در روز یکشنبه در اغلب نمادها با کاهش قیمت مواجه و در بازه ۶۸۰ تا ۷۹۳ هزار ریال معامله شد و بیشترین افت قیمت مربوط به نماد خردادماه ۹۴ بود.

گفتنی است، امروز شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت گروه فن آوا پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم بودیم و نماد معاملاتی شرکت بیمه نوین جهت برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام و نماد معاملاتی بانک گردشگری جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز ۳۱ فروردین، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

همچنین با توجه به انتقال نماد معاملاتی شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان از بازار دوم فرابورس ایران به بازار معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، نماد معاملاتی مذکور در پایان جلسه معاملاتی فردا ۳۰ فروردین متوقف خواهد شد.

سایت خبری بورس کلوان