اخبار مهم
Home / اخبار بورس / ارسال اولین محموله صادراتی طی ۱۰ روز آینده
91155_284.jpg

ارسال اولین محموله صادراتی طی ۱۰ روز آینده

موضوع صادرات محصولات لبنی به کشور روسیه در حالی طی ماه گذشته مطرح شده بود که تاکنون شرکت های لبنی بنا به دلایلی موفق به انجام این امر نشده اند.

در همین ارتباط، دبیر انجمن صنایع لبنی در گفتگو با خبرنگار کلوان عنوان کرد: شرکت های صادر کننده محصولات لبنی و اتاق بازرگانی در صدد رفع موانع پیش آمده برآمدند و انتظار می رود تا در پی برطرف شدن مشکلات اولین محموله صادرات طی هفته آینده به کشور روسیه بارگیری شود.

رضا باکری با بیان اینکه قوانین گمرکی و سیستم دولتی کشور روسیه موانع اصلی اجرایی شدن برنامه صادرات محصولات لبنی بوده، در این خصوص گفت: کشور روسیه، کشوری با سیستم کاملاً دولتی است و بازاریابی در آن نسبت به سایر کشورها دشوار است. اما با این حال مشکلات مذکور در حال برطرف شدن است و اولین محموله طی ۱۰ روز آینده ارسال می شود.

وی به برآورد صادرات محصولات لبنی به ارزش حداقل ۵۰۰ میلیون دلار طی یک سال اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه صادرات محصولات لبنی طی چند مرحله انجام می شود و مقدار اولین محموله صادراتی چندان با اهمیت نیست. چرا که ورود به بازار جدید و بازاریابی در کشور جدید نیاز به زمان دارد که البته به طور قطع مقدار برآوردی طی یک سال محقق خواهد شد.

دبیر انجمن صنایع لبنی در خصوص برنامه های شرکت های تولید کننده جهت صادرات محصولات به سایر کشورهای خارجی گفت: محموله صادراتی به کشور روسیه و جماهیر شوروی صادر می شود و فعلاً برنامه ای جهت صادرات به سایر کشورها در نظر نداریم.

باکری افزود در حال حاضر شرکت های لبنیاتی همچون کاله، شیر پگاه تهران، گلپایگان و فارس در مرحله اول صادراتی به کشور روسیه صادر می شود و فعلاً برنامه ای جهت صادرات به سایر کشورها در نظر نداریم.

باکری افزود: در حال حاضر شرکت های لبنیاتی همچون کاله و سه زیر مجموعه شرکت پگاه یعنی شیر پگاه تهران، گلپایگان و فارس صادر کننده محصولات تولیدی خود هستند و درخواست مابقی شرکت های لبنی داوطلب در حال بررسی از سوی کارشناسان می باشد تا در پی موافقت کارشناسان به لیست شرکت های صادر کننده افزوده شوند.

وی در پایان در خصوص احتمال واردات محصولات لبنی به کشور با توجه به رفع تحریم های بین المللی گفت: به نظر بنده این امر بعید به نظر می رسد. چرا که قیمت فروش محصولات در داخل کشور کمتر از سایر کشورها است و تا زمانیکه نرخ فروش محصولات در همین محدوده باقی بماند برای تولید کنندگان خارجی توجیه اقتصادی ندارد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان