اخبار مهم
Home / اخبار بورس / اطلاعیه عرضه بلوکی سهام سایپا با قیمت پایه جدید
91470_644.jpg

اطلاعیه عرضه بلوکی سهام سایپا با قیمت پایه جدید

آگهی عرضه بلوکی سهام سایپا از پرتفوی سرمایه گذاری رنا با قیمت جدید دقایقی پیش روی سایت شرکت بورس منتشر شد.

بر اساس گزارش کلوان،شرکت سرمایه گذاری رنا در حالی طی چند وقت پیش از برنامه های این مجموعه جهت عرضه بلوکی سهام سایپا در قیمت پایه ۲۷۰ تومان خبر داده بود که طی روز جاری نامه ای از سوی مدیران مجموعه در سایت شرکت بورس منتشر شد که از عرضه بلوک شش درصدی سایپا توسط “ورنا” با قیمت پایه ۳۵۰ تومان حکایت دارد.

بر این اساس افزایش ۲۸ درصدی قیمت پایه بلوک شش درصدی سایپا نسبت به عرضه قبلی و در پی آن افزایش ارزش بلوک سهام تبعات مثبتی را بر وضعیت سودآوری شرکت سرمایه گذاری رنا و حذف بخشی از هزینه های سرمایه گذاری این مجموعه در پی خواهد داشت و به طور قطع موجب افزایش استقبال از خرید سهام شرکت سایپا و سرمایه گذاری رنا و نیز رشد ارزش سهام آنها خواهد شد.

بر اساس اطلاعات موجود، تعداد سهام قابل عرضه بیش از یک میلیارد و ۴۶ میلیون سهم به قیمت پایه ۳۵۰ تومان تومان اعلام شده و این معامله طی دوم اسفند ماه سال جاری به صورت یکجا و نقد و اقساط ( پنج درصد نقد و مابقی اقساط) انجام می گیرد.

به گونه ای که کارگزاران خریدار مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی می توانند سه درصد ارزش سهام مورد معامله را بر اساس قیمت پایه نقداً یا به صورت ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط از مشتری دریافت کرده و مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار یا به این شرکت ارائه نماید.

همچنین این عرضه از سوی شرکت کارگزاری مهرآفرین  صورت خواهد گرفت  که تصویر نامه مذکور در ذیل خبر قابل مشاهده است.

اطلاعیه عرضه بلوکی سایپا با قیمت پایه جدید


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان