اخبار مهم
Home / اخبار بورس / افزایش سرمایه ۲۹۷ درصدی "فولای"/ مذاکره با شرکت های خارجی
93008_346.jpg

افزایش سرمایه ۲۹۷ درصدی "فولای"/ مذاکره با شرکت های خارجی

شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد در ماه های پایانی سال گذشته نسبت به افزایش سرمایه ۶۳ درصدی از محل مطالبات آورده نقدی و سود انباشته که مربوط به مشارکت در افزایش سرمایه شرکت زیر مجموعه مفتول کاران یزد اقدام نمود و برای سال جاری نیز مرحله بعدی افزایش سرمایه ادامه خواهد داشت تا سرمایه شرکت از ۱۳٫۴ میلیارد تومان به ۵۳٫۲ میلیارد تومان افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار کلوان اظهار داشت: افزایش سرمایه مرحله دوم ۲۹۷ درصد و از محل آورده نقدی، مطالبات و سود انباشته، جهت تأمین مالی طرح نورد کلاف آلیاژی انجام خواهد شد. دریافت تسهیلات ارزی این طرح نیز از طریق صندوق توسعه و بانک عامل در حال پیگیری است.

فرید گلشن نیر در ادامه افزود: با شرکت های خارجی جهت انجام همکاری مذاکراتی صورت گرفته و پیشنهاد تشکیل جوینت ونچر نیز برای تعدادی از شرکت های خارجی معتبر ارسال شده است، ولی هنوز این مذاکرات به نتیجه نهایی یا مرحله توافق نرسیده است. امیدواریم که با توجه به پیش بینی هایی که در زمینه بهبود شرایط اقتصادی کشور مطرح شده از رکود خارج و شرایط سودآوری “فولای” نیز بهتر شود.

وی گفت: سال ۹۴ نه تنها برای شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد سال بدی بود، بلکه اغلب صنایع و بنگاه های اقتصادی نیز روزهای سختی را پشت سر گذاشتند، با این حال از عملکرد شرکت در آن شرایط رضایت نسبی داشته و برآورد می شود برای سال ۹۵ نیز وضعیت بهتری را از لحاظ سودآوری شاهد باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به قیمت فلزات اساسی در بازارهای بین المللی، اظهار داشت: قیمت فلزات اساسی در سال گذشته روندی نزولی به خود گرفت، اما با توجه به اینکه “فولای” صادرات انجام نمی دهد، کمتر از شرکت های دیگر موجود در این گروه تحت تأثیر این امر قرار گرفته است، ولی به طور کل قیمت های حال حاضر فلزات در بازارهای جهانی در کمترین سطح خود قرار دارد و پیش بینی می شود با توجه به رشد چند روز اخیر برخی از این محصولات، در ادامه سال جاری آهنگ ملایم صعودی به خود بگیرد. همچنین با عملی شدن سیاست های دولت در جهت حمایت از بخش تولید شاهد موقعیت های بهتری در این صنعت و شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد باشیم.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان