اخبار مهم
Home / اخبار بورس / افزایش نیم‌میلیاردی قیمت یک خودرو در ایران!
83506_563.jpg

افزایش نیم‌میلیاردی قیمت یک خودرو در ایران!

ورود بی ام و آی ۸ به کشور حرف و حدیث‌های زیادی را با خود به همراه داشت. این خودروی لوکس که طراحی فوق‌العاده آن را می‌توان فراتر از نسل خودروهای امروزی دانست، با ورود به نمایشگاه‌های پایتخت تمامی نگاه‌ها را به خود جلب کرد.
ورود این خودروی متفاوت بی ام و به نمایشگاه‌های اتومبیل تهران باعث شد که شمار زیادی از رهگذاران و علاقه‌مندان، این خودرو را در پشت شیشه نمایشگاه‌ها نه به عنوان اتومبیل بلکه به عنوان یک اثر هنری به نظاره بنشینند.
این خودرو طی ماه‌های گذشته در نمایشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو با قیمت ۱٫۵ میلیارد تا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برچسب قیمت خورده بود ولی مشکلاتی که در راه شماره‌گذاری این خودروها با پلاک ملی به وجود آمد، باعث شد تا این رقم در برخی از نمایشگاه‌ها کاهش هم داشته باشد.
طی هفته‌های گذشته اخباری مبنی بر شماره‌شدن این خودروی خاص منتشر و اعلام شد که تعدادی از این خودروها پس از ۹ ماه پلاک ملی دریافت کرده‌اند.
دریافت پلاک ملی باعث شد تا قیمت این نوع خودرو در بازار افزایش یابد؛ به طوری که قیمت آن هم اکنون به ۲ میلیارد و ۲۰۰ تا ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان (با پلاک ملی) افزایش یافته است.
بنا به گفته برخی از فعالان بازار، ۲۸ دستگاه بی ام و آی ۸ وارد کشور شده که فقط تعداد محدودی از آنها توانسته‌اند تا کنون مجوز شماره‌گذاری با پلاک ملی را دریافت کنند.
موتور این خودرو از نوع هیبریدی است و در بازارهای جهانی به قیمتی حدود ۱۳۶ هزار دلار به فروش می‌رسد.
هم‌اکنون هر دلار آمریکا در بازار آزاد، معادل حدود ۳۵۰۰ تومان است.

سایت خبری بورس کلوان