اخبار مهم
Home / اخبار بورس / اولویت اصلی دولت در تقویت توان تولید و دست یابی به رشد اقتصادی
98815_384.jpg

اولویت اصلی دولت در تقویت توان تولید و دست یابی به رشد اقتصادی

در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان بورس اوراق بهادار که طی روز جاری در وزارت اقتصاد برگزار شد، علی طیب نیا از پیشرفت ها و تحولات بازار سرمایه سخن گفت و دست یابی به رشد اقتصادی را یکی از اولویت های اصلی دولت دانست.

به گزارش خبرنگار کلوان، وزیر اقتصاد در جمعی از مدیران و فعالان بازار سرمایه و اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر بورس با پیشرفت ها و تحولات کم نظیر در کوتاه مدت مواجه شده به طوریکه پیش بینی نمی شد بتواند با این موفقیت ها روبرو شود.

طیب نیا در ادامه گفت: دست یابی به رشد اقتصادی یکی از اولویت های اصلی ما است و همه سازمان ها و ارگان ها اولویت راهبردی اقتصاد مقاومتی را دنبال می کند، این در حالی است که اگر اقتصاد مقاومتی محقق نشود امکان رشد اقتصاد و رفع تبعیض ها و نیازها در کشور فراهم نمی گردد.

وی گفت: تجربه تحریم ها به ما آموخت که روند نامطلوب اقتصاد را باید اصلاح کرد و همچنین باید تقویت توان تولید در برابر مخاطرات داخلی و خارجی را در دستور کار قرار داد، چرا که تقویت تولید داخل سبب شده که امکان بهره وری و صادرات گرایی در تولید بالا رود.

طیب نیا تصریح کرد: طراحی سند بالا دستی مبنی بر شناسایی و ارزیابی نقاط ضعف است و این سند به تقویت توان تولید کشور کمک می کند و همچنین اجرای برنامه عملیاتی مناسب برای ارتقای نقش و جایگاه بازار سرمایه را مشخص می کند. ۱۲ برنامه ملی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده و هر کدام از آنها به عنوان پروژه ای زمان بندی و تنظیم شده است.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان