اخبار مهم
Home / اخبار بورس / با عنایت بانک صنعت و معدن ؛ ۴۵۰ هکتار اراضی فراسا به "واتی" منتقل شد/ ارزش خالص داراییهای "واتی" حدود ۱۰۰۰ تومان است / افزایش سرمایه ۵۰% در راه است
97403_896.jpg

با عنایت بانک صنعت و معدن ؛ ۴۵۰ هکتار اراضی فراسا به "واتی" منتقل شد/ ارزش خالص داراییهای "واتی" حدود ۱۰۰۰ تومان است / افزایش سرمایه ۵۰% در راه است

شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند از ابتدای تیر ماه سال جاری همراه با اخبار و شایعات متفاوتی در خصوص پروژه های بزرگ و ارزشمند این مجموعه با صف خرید همراه می باشد. در همین ارتباط به سراغ مدیران این مجموعه رفتیم تا از آخرین اطلاعات و برنامه های شرکت اطلاع یابیم.

معاون سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند در گفتگو با خبرنگار کلوان در خصوص برنامه های این مجموعه عنوان کرد: یکی از مهمترین پروژه های شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند احیای اراضی ۴۵۰هکتاری هشتگرد فراسا می باشد، که نقل و انتقال این زمین از بانک صنعت و معدن به یکی از زیر مجموعه های “واتی” به قیمت اسمی صورت گرفت و در حال حاضر آتیه دماوند به جد این پروژه را پیگیری می کند. در همین راستا طرحی برای کارکردهای آتی سایت ارائه شده است.

حسین نراقی در ادامه افزود: تجدید ارزیابی این زمین در سال ۹۴ انجام شد که اطلاعات مربوط به آن نیز در صورت های مالی شرکت در سامانه کدال منتشر شده است و طبق این اطلاعات ارزش آن حدود ۲۴۵ میلیارد تومان بر مبنای قیمت زمین هر متر ۵۰ هزار تومان با کاربری صنعتی برآورد شد و ارزش کارکردهای آتی آن لحاظ نشده است.

وی تأکید کرد: این مورد به جد در حال پیگیری است و در این رابطه با استاندار البرز، آقایان مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر ترکان و مهندس آخوندی وزیر راه و شهرسازی مذاکراتی صورت گرفته تا این طرح کلید بخورد، با آنکه بهره برداری از این پروژه ملی در آینده نزدیک صورت نمی گیرد اما کارکردهایی که این پروژه در آینده دارد بسیار مثبت و ارزشمند می باشد و بازخوردهای خوبی خواهد داشت.

نراقی در خصوص برنامه “واتی” برای فروش دارایی ها موجود در پرتفوی شرکت گفت: شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند شرکت صنایع نخ خمین را آگهی کرده و در نظر دارد اموال و دارایی های منقول و غیر منقول متعلق به خود را بصورت یکجا از طریق مزایده عمومی واگذار کند. قیمت پایه این عرضه حدود ۳۹۹ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. خریدارانی برای خرید این دارایی اعلام آمادگی کرده اند و “واتی” نیز پیگیر این امور می باشد، همچنین فروش دارایی هایی همچون شرکت کارخانجات ریسندگی و بافندگی فومنات، شرکت ریسندگی خاور و کارخانجات مخابراتی ایران را نیز در دستور کار داریم که در صورت حضور خریدار و انجام عرضه این دارایی ها بر سود تلفیقی شرکت اثر مثبت خواهد داشت.

این مقام مسئول در رابطه با دیگر برنامه های “واتی” توضیح داد: طرح دیگری که “واتی” مالکیت ۲۰ درصدی آن را در اختیار دارد، پروژه گسترش انرژی آتیه است که فرآیند تسهیلات مورد نیاز آن از صندوق توسعه ملی تکمیل شده و احتمال بهره برداری از آن تا پایان سال ۹۵ وجود دارد و آثار سود و زیانی آن در بودجه سال مالی آتی لحاظ خواهد شد.

علاوه بر این برنامه ها طبق گفته های وی، این شرکت و شیران در قالب یک کنسرسیوم در پروژه ارزیابی سرمایه گذاری مخازن نفتی جاسک نیز شرکت کرده که از بین ۵۰ شرکت، هشت شرکت به مرحله ارزیابی راه یافته اند.

این مقام مسئول در خاتمه در رابطه با برنامه افزایش سرمایه شرکت گفت: مرحله دوم افزایش سرمایه “واتی” از ۳۰۰ مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان نیز در سال جاری انجام خواهد شد و با ورود نقدینگی جدید به شرکت پرتفوی مجموعه متنوع شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار کلوان مبنی بر اینکه آیا NAVبیش از ۱۰۰۰ تومان “وآتی” که توسط تحلیلگران بازار سرمایه بیان می شود را قبول دارید یا خیر؟ اظهار داشت: با توجه به پروژه ها و برنامه های شرکت که در دست انجام است این رقم چندان هم دور از انتظار نیست.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان