اخبار مهم
Home / اخبار بورس / برنامه افزایش سرمایه ۷۸ درصدی "کوثر "در سال ۹۵
93305_246.jpg

برنامه افزایش سرمایه ۷۸ درصدی "کوثر "در سال ۹۵

شرکت بیمه کوثر که در بازار عادی فرابورس معامله می شود، با توجه به آیین نامه مصوب شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی قصد افزایش سرمایه ۷۸ درصدی را طی سال ۹۵ دارد.

مدیر مالی شرکت بیمه کوثر ضمن بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگار کلوان عنوان کرد: از سال ۹۳ برنامه افزایش سرمایه خود از مبلغ ۴۰ میلیارد به ۲۵۰ میلیارد تومان را داشتیم که در مرحله اول به ۱۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین هیئت مدیره در نظر دارد در مرحله دوم با انجام افزایش سرمایه ۷۸ درصدی، سرمایه شرکت را به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برساند که طی سال ۹۵ قطعاً انجام می پذیرد.

فرامرز مهرجو در ادامه افزود: این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی انجام خواهد شد و افزایش ظرفیت شرکت برای قبول ریسک توانگری مالی با توجه به الزام بیمه مرکزی صرف خواهد شد.

این شرکت طبق آخرین اطلاعات منتشر شده روی سامانه کدال به ازای هر سهم مبلغ ۳۷۱ ریال سود برآورد کرده است و طبق سخنان این مقام مسئول و با توجه به شرایط فعلی احتمال قریب به یقین بودجه سال ۹۴ “کوثر” به طور کامل پوشش داده خواهد شد.

مهرجو در رابطه با برآورد بودجه سال ۹۵ این مجموعه بیمه ای توضیح داد: با توجه به این موضوع که چشم اندازهای اقتصادی برای سال ۹۵ در کشور روشن برآورد می شود و انتظار می رود سال خوبی از لحاظ اقتصادی باشد، قطعاً با افزایش فعالیت بنگاه های اقتصادی، سهمیه بیمه های انفرادی، مهندسی و دیگر شرکت های بیمه ای افزایش خواهد یافت و در رابطه با پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی جاری نیز باید گفت بودجه با توجه به شرایط فعلی اقتصادی محافظه کارانه ارائه شده است.

وی گفت: بیمه کوثر طی چند سال گذشته در همه رشته های بیمه ای فعالیت داشته است و برای سال مالی جاری قصد تغییر پرتفوی بیمه ای خود را نداشته و قصد دارد طبق روال گذشته، به فعالیت خود ادامه دهد.

این مقام مسئول عنوان کرد: در حال حاضر سهام “کوثر” در بازار عادی فرابورس معامله می شود ولی از ابتدای ورود به بازار ارتقاي جایگاه نماد معاملاتی این شرکت از فرابورس به بورس در دستور کار این مجموعه قرار گرفته تا با ایجاد شرایط مساعد، موقعیت خود را در بازار سرمایه بهبود بخشیم.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان