اخبار مهم
Home / اخبار بورس / برنامه های "زاگرس" در سال مالی جدید
95555_737.jpg

برنامه های "زاگرس" در سال مالی جدید

مهم ترین عامل سرمایه گذاری در پتروشیمی زاگرس قیمت جهانی متانول، قیمت نفت، نرخ خوراک پتروشیمی و تغییرات نرخ ارز است. طبق برآوردهای شرکت پتروشیمی زاگرس، متانول در سال جاری ۲۱۱ دلار و حجم فروش این محصول ۳ میلیون تن خواهد بود.

رئیس حسابداری شرکت پتروشیمی زاگرس ضمن ابراز مطالب فوق در مورد نرخ و حجم متانول به خبرنگار کلوان گفت: تا زمانی که گزارش ۳ ماهه در کدال منتشر نشود نمی توان با قاطعیت در مورد تعدیل مثبت یا منفی شرکت اظهار عقیده کرد. همانطور که طبق گزارش شش ماهه سال ۹۴ نرخ متانول حدود ۳۰۰ دلار در نظر گرفته شده بود اما عملاً این نرخ به حدود ۲۰۰ دلار هم رسید. شرایط جهانی بازار متانول، ثبات قیمت های جهانی و … تعیین کننده است.

شفیق در مورد کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ها تصریح کرد: در واقع هنوز نرخ خوراک ۱۳ سنتی در صورت حساب ها لحاظ می شود و کاهش نرخ خوراک به ۸٫۵ سنت ابلاغ نشده است قطعاً با کاهش عملی این نرخ شاهد اتفاقات مثبتی در پتروشیمی خواهیم بود. مضافاً افزایش قیمت نفت نیز تأثیر مستقیمی بر نرخ محصولات خواهد گذاشت.

وی در خاتمه به طرح توسعه پلن اکسیژن اشاره کرد و بیان کرد: این طرح توسعه هنوز در دست مطالعه است و در حال وارد کردن تجهیزات از کشورهای خارجی هستیم فعلاً نمی توان در مورد جزئیات این طرح مفصل صحبت کرد چرا که فعلاً در حد مذاکره و تحقیقات اولیه است.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان