اخبار مهم
Home / اخبار بورس / برنامه ها و پیش بینی عملکرد "خزامیا" برای سال ۹۵
92986_890.jpg

برنامه ها و پیش بینی عملکرد "خزامیا" برای سال ۹۵

شرکت زامیاد پس از افزایش سرمایه ۱۳۳ درصدی با رشدی حدود ۸۰ درصدی به تابلوی معاملات بازگشت، ولی این روند علی رغم اخبار مثبت پیرامون شرکت ایجاد شده بود پایدار نبود، به همین دلیل سراغ مسئولین این مجموعه رفتیم تا از برنامه ها، مذاکرات با شرکای خارجی و عملکرد زامیاد باخبر شویم و از ابهامات ایجاد شده برای سهامداران شرکت بکاهیم.

مدیر عامل شرکت زامیاد در رابطه با اخبار داغی که پیرامون این شرکت مطرح شده در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز توضیح داد: تا به این لحظه مذاکرات محدودی را با شرکت های خارجی انجام داده ایم که توافق نامه هایی نیز در این خصوص به امضا رسیده، اما تا زمانی که بررسی ها و مطالعات دو طرف مذاکره کننده به نتیجه مثبت ختم نشود، قراردادی منعقد نمی گردد. اما در خصوص واگذاری سهام به شرکتهای خارجی باید بگویم قصد رقیق کردن سهام شرکت و تقسیم آن بین چندین سهامدار را نداریم.

فریدون حمیدی در ادامه افزود: یکی از شرکت هایی که از گذشته با آن همکاری داشته ایمIVECO بوده که در حال حاضر نیز با این مجموعه مذاکرات لازم صورت گرفته است تا با همکاری این شریک خارجی سهم بازارهای ایران و منطقه را برای شرکت افزایش دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش سرمایه زامیاد در سال ۹۴ عنوان کرد: زامیاد حدود ۲۵ سال بود که برای دریافت پایان کار از شهرداری دچار مشکل بود اما از ۳ سال گذشته که من در این شرکت فعالیت خود را آغاز کردم بر پایان دادن به این مشکل تمرکز کردم تا اینکه خوشبختانه در سال گذشته این مانع برطرف شد و تجدید ارزیابی دارایی و افزایش سرمایه از این محل به نتیجه رسید.

وی تأکید کرد: بودجه سال ۹۵ شرکت نیز در اسفند ماه سال گذشته با سود هر سهم ۸۱ ریالی و با توجه به پیش بینی های اقتصادی کشور، به صورت خوش بینانه ارائه شد، اما نکته مهم در این بودجه فشاری است که از طرف سایپا به زیر مجموعه هایش وارد شده که در همین راستا زامیاد نیز ناچار است با تمام ظرفیتش تولیدات خود را انجام دهد.

فریدون حمیدی در خاتمه خاطرنشان کرد: محموله قطعات کامیون های زامیاد اردیبهشت ماه تحویل شرکت می شود تا تولیدات جدید انجام شود اما با توجه به شرایط اقتصادی و بازار فروش شرکت ممکن است تغییراتی در تولید و به طور کل بودجه سال جاری شرکت صورت گیرد ولی این تعدیلات مقطعی خواهد بود و با برآورد فعلی از شرایط موجود بودجه شرکت برای سال ۹۵ عملیاتی خواهد شد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان