اخبار مهم
Home / اخبار بورس / بنیاد مستضعفان برای ساخت یک هزار کلاس با آموزش و پرورش مشارکت می کند
11156_524.jpg

بنیاد مستضعفان برای ساخت یک هزار کلاس با آموزش و پرورش مشارکت می کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، این جلسه با حضور محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان و جمعی از مدیران بنیاد علوی ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از معاونان و مدیران آموزش و پرورش سه استان هرمزگان ، سیستان و بلوچستان ، آذربایجان غربی همچنین نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بنیاد برکت ، کمیته حضرت امام (ره) ، بهزیستی و سایر اعضای شورا برگزار شد.

بنابراین گزارش در جلسه شواری هماهنگی مهندس برزگری مدیر عامل بنیاد علوی طی سخنانی دسته بندی پنجگانه خدمات حمایتی بنیاد مستضعفان در ارتباط با دانش اموزان مناطق محروم و کم برخوردار را چنین برشمرد :

۱- اجرای طرح ارتقای تحصیلی برای ۶۸هزار دانش آموز در مقاطع سوم متوسطه و پیش دانشگاهی که در این طرح حمایتی ۲۷۹هزار جلد کتاب و ۲۰۰هزار جلد دفترچه آزمون در بین دانش آموزان توزیع و این طرح باعث شده دانش اموزان مناطق کم برخوردار نتایج قابل قبول و ملموسی در کنکور ورودی دانشگاه ها داشته باشند.

۲- برگزاری اردو های علوی برای حدود ۱۵هزار دانش آموز مناطق محروم و کم برخوردار که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته هر هفته به تفکیک پذیرای ۲هزار دانش آموز هستیم . در این طرح همه دانش آموزان توسط گروه پزشکی تخصصی برزویه مورد آزمایشات پزشکی برای کنترل سلامت قرار می گیرند و در صورت نیاز خدمات درمانی و پیشگیری دریافت خواهند کرد و علاوه بر انها در پایان اردوی یک هفته ای همه دانش آموزان پسر یک دست کت و شلوار و پیراهن و دانش آموزان دختر مانتو و شلوار و کفش را به عنوان هدایای مقام معظم رهبری دریافت خواهند کرد تا با خاطره ای خوش اردوگاه را ترک کنند

۳- اجرای طرح توزیع هدایای مقام معظم رهبری شامل البسه بین ۲۸۰ هزار دانش آموز در مناطق محروم

۴- تخصیص جوایز به دانش آموزان ممتاز منطقه قلعه گنج و اهدای جوایز به معلمان منطقه قلعه گنج که بیش از ۵۰درصد دانش آموزان انها ممتاز باشند و همچنین تخصیص جوایز به مدارس قلعه گنج که ۵۰درصد کل دانش آموزان آنها ممتاز باشندو حتی اهدای جایزه به مناطقی که ۵۰درصد مدارس آنها جایزه را دریافت کرده باشند.

۵- مشارکت در ساخت ۵۰۰کلاس درس با مشارکت اموزش و پرورش در مناطق محروم کشور طی دوسال

این گزارش می افزاید:پس از ارایه گزارش معاونان و مدیران اموزش و پرورش و سایر سازمان ها مهندس سعیدی کیا ضمن تشریح سایر فعالیت های حمایتی ، محرومیت زدایی و توانمند سازی بنیاد مستضعفان در بخش های درمان ،اشتغال زایی ، سبد جمایتی تغذیه مادران شیرده ، اختصاص وام خرید خودرو ی کار در مناطق محروم و …. گفت: به منظور تقویت این شورا بر اساس مطالعات صورت گرفته بنیاد مستضعفان علاوه بر مشارکت در ساخت ۵۰۰ کلاس درس در مناطق محروم طی دوسال برای ساخت ۵۰۰کلاس دیگر طی سه سال آینده با اموزش و پرورش مشارکت خواهد کرد.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش نیز در پایان جلسه طی سخنانی ضمن تشکر از نهاد ها و سازمان های حاضر در جلسه از جمله بنیاد مستضعفان ، بنیاد علوی و بنیاد برکت، خاطر نشان کرد : این شورا مصوبه مجلس و دولتا را ندارد و همه اعضای شورا با عشق و علاقه و تنها بر اساس تکلیف خانواده ها و فرزندان محروم کشور در این شورا حضور پیدا می کنند.

وی در ادامه طرح های اموزش و پرورش برای جلوگیری از انسداد تحصیلی دانش اموزان مناطق محروم را تشریح کرده و ابراز امیدواری کرد تا حمایت نهاد های غیر دولتی برای ارتقای شاخص های آموزش و پرورش در مناطق محروم افزایش یابد.

گفتنی است ، شورای هماهنگی “بهبود شاخص های آموزش و پرورش مناطق محروم ” با هدف هم افزایی بین نهاد ها ، دستگاه های مختلف وبا هدف بهره گیری از امکانات سایر حوزه ها برای کاهش مشکلات آموزشی کشور ایجاد شده و جلسات ان به صورت فصلی برگزار که مقررشد جلسه بعدی شورا به صورت فوق العاده در بنیاد برکت برگزار شود.

سایت خبری بورس کلوان