اخبار مهم
Home / اخبار بورس / تغییر نگاه سرمایه گذاران در جهت خرید سهام زود بازده
92113_971.jpg

تغییر نگاه سرمایه گذاران در جهت خرید سهام زود بازده

قاعدتاً روند صعودی بازار سرمایه و رشد قیمت سهام شرکت ها به طور پیوسته پیش نمی رود و از دیدگاه تکنیکالی می بایست وارد اصلاح شود. از این رو، آنچه که مسلم به نظر می رسد این است که با توجه به شرایط حاکم بر کشور در حوزه سیاسی و اقتصادی، ترکیب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کاهش نرخ سود سپرده های بانکی روند اقتصاد کشور مثبت خواهد بود و این موضوع به طور قطع بر وضعیت بسیاری از صنایع و شرکت ها آثار مثبتی اعمال خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار کلوان عنوان کرد: پس از رشد چشمگیری که ارزش سهام شرکت ها و نماگرهای بازار سرمایه طی ماه های اخیر داشته اند، اصلاح قیمتی امری طبیعی به نظر می رسد و برخی از سرمایه گذاران اقدام به شناسایی سود پس از کسب بازدهی مناسب خواهند کرد.

رضا زنگنه به پتانسیل های موجود در صنایع مختلف بورسی برای رشد سودآوری بویژه گروه خودرو اشاره کرد و گفت: آثار مثبت ناشی از رخداد هر اتفاق مثبت در صنایع بر قیمت سهام شرکت های فعال در آن اعمال می شود. حال آنکه به نظر می رسد این رشد قیمتی یا اقبال سرمایه گذاران برای خرید سهام شرکت های پر پتانسیل نبایستی هیجانی باشد و به طور قطع انتظار می رود تا ارزش سهام شرکت ها به دلیل انتظار بهبود وضعیت اقتصادی افزایش یابد، اما روند صعودی می بایست در کلیه شرکت های فعال در یک صنعت ایجاد شود.

وی افزود: اگرچه روند صعودی بورس طی دو ماه اخیر از گروه خودرو آغاز شده، اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که نوسانات قیمت سهام شرکت های گروه مذکور بر روند معاملات بورس تأثیر می گذارد که این امر می تواند به بدنه بازار سرمایه آسیب وارد کند.

مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ در خصوص وضعیت گروه بانک اظهار داشت: در شرایطی که رشد اقتصادی از سوی کارشناسان ارشد اقتصادی و کارشناسان پیش بینی می شود، گروه بانک با توجه به برخورداری از نسبت پی بر ای پایین از پتانسیل رشد برخوردارند.

زنگنه به گروه حمل و نقل اشاره کرد و اظهار داشت: این صنعت به طور ویژه دو شرکت فعال در حوزه خدمات بندری از توانایی و ظرفیت رشد برخوردارند و با افزایش حجم واردات و صادرات محصولات تولیدی این گروه که طی چند وقت اخیر رشد چندان با اهمیتی نداشتند و گزارش های معقول و منطقی ارائه نموده اند، با افزایش تقاضا مواجه خواهند شد.

وی در خاتمه گفت: به نظر می رسد در شرایط فعلی نگاه فعالان بازار سرمایه تغییر کرده و سهامداران در انتظار کسب بازدهی مثبت در کوتاه ترین زمان ممکن هستند. این در حالی است که در صورتیکه نگاه سهامداران بلند مدت باشد، از یک سو فشار کمتری به آنها وارد می شود و از سوی دیگر روند بازار سرمایه با تشکیل صف خرید یا صف فروش در اغلب نمادها همراه نخواهد شد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان