اخبار مهم
Home / اخبار بورس / تکلیف دارندگان حق تقدم "شپارس" مشخص شد
96360_328.jpg

تکلیف دارندگان حق تقدم "شپارس" مشخص شد

شرکت بین المللی محصولات پارس که اسفند ماه سال گذشته اقدام به انجام افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات کرد، اما در حال حاضر آن دسته سهامدارانی که در این افزایش سرمایه شرکت کرده اند در خصوص ارسال فیش کاغذی بانکی، پس از واریز وجه نقد حق تقدم ها به شپارس و یا شرکت سپرده گذاری مرکزی، دچار سردرگمی شده اند.

در همین راستا و در جهت شفاف سازی این موضوع به سراغ مسئولین شرکت و معاونت واحد ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک “سمات” رفتیم تا چگونگی انجام فرآیند مربوط به این افزایش سرمایه را جویا شویم و تکلیف دارندگان حق تقدم های شپارس نیز مشخص گردد.

رئیسی، مسئول امور سهام شرکت بین المللی محصولات پارس در گفتگو با خبرنگار کلوان در این خصوص اظهار داشت: طبق آنچه که با شرکت سپرده گذاری توافق شده و در برگه های حق تقدم نیز ذکر شده، سهامداران بعد از خرید حق تقدم ها و واریز وجه نقد ۱۰۰ تومانی به حساب بانکی شرکت، اصل فیش واریزی را به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارائه کنند.

همچنین معاونت واحد ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک “سمات” در این خصوص این چنین گفت: بر اساس توافقی که فی ما بین شرکت بین المللی محصولات پارس و شرکت سپرده گذاری مرکزی صورت گرفته، سهامدارانی که در افزایش سرمایه شپارس شرکت کرده اند، باید پس از واریز مبلغ حق تقدم های این شرکت که به ازای هر سهم ۱۰۰ تومان می باشد، اصل فیش واریزی بانک را به تالار سعدی مربوط به واحد امور مشتریان شرکت سپرده گذاری مرکزی به صورت حضوری و یا از طریق پست پیشتاز ارائه و ارسال کنند.

مهدی کرابی تاکید کرد: با توجه به اینکه سمات وظیفه انجام امور افزایش سرمایه شرکت ها را بر عهده دارد، باید این مدارک به این نهاد ارائه گردد. البته اغلب این فرآیندها از طریق شناسه پرداخت بانکی شرکت ها صورت می گیرد، اما این بار برای شپارس بانک سرمایه نتوانست در مهلت زمانی مقرر شناسه پرداخت تعریف کند، به همین دلیل طبق توافق انجام شده سهامداران باید اصل فیش بانکی را برای شرکت مذکور و یا برای واحد امور مشتریان سپرده گذاری مرکزی ارسال کنند تا فرآیند ثبت آنها از طریق این متولی انجام گردد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان