اخبار مهم
Home / اخبار بورس / حرکت "خاهن" در جاده خاکی/ زیان سهامداران و عدم پاسخگویی مدیران
93227_132.jpg

حرکت "خاهن" در جاده خاکی/ زیان سهامداران و عدم پاسخگویی مدیران

خودرویی ها در حالی در سال ۹۴ خود را به عنوان لیدر بورس مطرح کردند که سرمایه گذاران شاهد بازدهی های قابل توجه در نمادهای فعال این گروه بودند.

به گزارش بورس نیوز، این گروه در حالی روزهایی طلایی را در سال قبل سپری کرد که برخی تک نمادها راه خود را از کل گروه جدا کردند تا در اصلاح به جاده خاکی بزنند.

در میان این نمادها که نه تنها بازدهی مثبت نداشته، بلکه حتی به طور میانگین سرمایه سهامدارانشان را کاهش داده اند، نماد “خاهن” نیز دیده می شود.

نمادی که طی سال ۹۴ در حالی حدود ۱۰٫۲۴ درصد بازدهی منفی رقم زده که طی همین مدت کل بازار بورس حدود ۲۶درصد و گروه خودرویی به طور متوسط حدود ۶۲ درصد بازدهی مثبت داشته اند.

حتی در نیمه دوم سال قبل که روزهای اوج گیری خودرویی ها و حرکت قیمت سهام آن ها در مدار صعودی بود نیز این سهم نتوانست چندان خود را با سرعت سایر خودرویی ها هماهنگ کند تا با تحقق کمتر از ۵۱ درصد بازدهی مثبت از متوسط بازدهی ۱۰۴ درصدی کل گروه خود عقب بماند. این در حالی است که همواره حرکت سهام شرکت های قطعه سازی و تراکتورسازی همگام با گروه خودرویی بوده است. اما این بار روندی بر خلاف روند گذشته در نماد مذکور مشاهده می شود.

آن هم در شرایطی که از دی ماه سال قبل اعلام رسمی اجرای برجام و امید برای افزایش تعاملات بین المللی ایران به ویژه در صنعتی همچون خودرو، این گروه را در بورس با اقبال زیادی رو به رو کرد، متأسفانه نمادی همانند “خاهن” از این رشد در روزهای طلایی گروه خود بی نصیب ماند.

این روند حرکتی و نیز مواردی دیگر در حالی موجب نارضایتی جمعی از سهامداران این شرکت بورسی شده که در پی آن، به ارسال نامه ای از سوی سهامداران این مجموعه به تحریریه کلوان منتهی شده که متن این نامه در ذیل آمده است.

فایل نامه

این نامه در حالی برای این رسانه ارسال شده که خبرنگار ما برای پیگری موضوع با مدیران شرکت تماس گرفت؛ اما متأسفانه مدیران شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران از مصاحبه و پاسخگویی امتناع کردند.

حال آنکه بهتر آن است که مدیران شرکت ها حداقل روابط خود را با سهامدارانشان از طریق رسانه ها حفظ کنند تا اینگونه موجبات اعتراض سهامداران واقع نشوند.

در پایان شایان ذکر است کلوان آمادگی خود را برای دریافت توضیحات و پاسخ های مدیران “خاهن” اعلام می دارد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان