اخبار مهم
Home / اخبار بورس / در حال اخذ مجوز عرضه پراید در بورس کالا هستیم
102055_825.jpg

در حال اخذ مجوز عرضه پراید در بورس کالا هستیم

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، جمالی با حضور در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به این سوال که علت اینکه پراید تاکنون نتوانسته در بورس کالا عرضه شود، چیست، گفت: مشکل اساسی این است که پراید جزو کالاهای قیمت‌گذاری شده است و عرضه کالایی که قیمت‌گذاری شده در بورس غیرقابل انجام است ولی ما داریم مجوزهایی می‌گیریم که این کار را انجام دهیم.

وی افزود: مذاکرات خوبی با بورس کالا در این زمینه داشتیم. ما برای عرضه پراید در بورس کالا پیشنهادهایی داریم اما محدودیت‌هایی در شورای رقابت وجود دارد که امیدواریم حل شود. اگر این موضوع حل شود بسیاری از مصرف‌کننده‌های ما می‌توانند با روش‌های ساده‌تری این خودرو را خریداری کنند.

مدیرعامل سایپا در پاسخ به سوالی مبنی بر علت بسته بودن نماد خسایپا، گفت: علت این است که ما یک افزایش درمانی داشتیم نهایی‌اش می‌کنیم. انشاءالله بعد از اینکه این افزایش سرمایه نهایی شد نماد معاملاتی باز خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با به ریاست جمهوری رسیدن دونالد ترامپ قراردادهایی که با سیتروئن بسته شده است به خطر بیفتد، اظهار کرد: قرارداد ما با سیتروئن و ایران خودرو با پژو نهایی شده و قرارداد نهایی غیرقابل برگشت است.

جمالی در پاسخ به اینکه آیا با رییس‌جمهور شدن دونالد ترامپ همچنان می‌توانید با کشورهای خارجی قراردادهای خودرویی ببندید؟ گفت: ما مذاکرات خیلی خوبی داریم. قراردادهای شرکای دیگرمان نظیر برلیانس در حال عملیاتی شدن است و با شرکت‌های دیگر نیز در حال مذاکره هستیم.

وی در پاسخ به اینکه هنوز در مورد قیمت محصولات خودروهای ایرانی از جمله ایران خودرو و سایپا شکایت‌هایی می‌شود، گفت: قیمت خودرو بالا نیست. امیدواریم بتوانیم کیفیتش هم مانند قیمتش مناسب کنیم تا اقشار مختلف بتوانند این محصولات را خریداری کنند.

منبع: ایسنا

سایت خبری بورس کلوان