اخبار مهم
Home / اخبار بورس / دستاوردهای "همراه" برای همراهان خود در سال ۹۴
93344_551.jpg

دستاوردهای "همراه" برای همراهان خود در سال ۹۴

شرکت ارتباطات سیار ایران فعال در گروه مخابرات از جمله شرکت های بورسی است که از لحاظ وضعیت سودآوری و معاملات سهام آن در بازار سرمایه مناسب عمل کرده و سهامداران خود را در آستانه برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه خشنود نموده است.

بر اساس گزارش کلوان، شرکت ارتباطات سیار ایران با سرمایه چهار هزار میلیارد ریالی در حالی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۴ سود شش هزار و ۸۰۸ ریالی را برآورد کرده که طی یک سال فعالیت خود در حوزه مخابرات توانست به سود شش هزار و ۳۴۳ ریالی دست یابد و بدین ترتیب بیش از ۹۰ درصد از سود برآوردی خود را محقق ساخت. این مجموعه که طی روز جاری مجمع عمومی عادی آن برگزار می شود، تقسیم سود نقدی ۸۰ درصد از سود خالص محقق شده بر اساس عملکرد ۱۲ ماهه سال مالی ۹۴ را در بودجه سال مالی خود لحاظ کرده بود و حال باید منتظر ماند و دید که تصمیمات نهایی سهامداران این مجموعه در خصوص تقسیم سود نقدی چگونه خواهد بود.

علاوه بر این، “همراه” بودجه سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۹۵ خود را با پیش بینی سود هفت هزار و ۱۵۰ ریالی به ازای هر سهم ارائه نموده که این رقم نسبت به سود برآوردی در بودجه سال مالی گذشته حدود پنج درصد افزایش داشته است.

این مجموعه در خصوص سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی تنها در بانک انصار سرمایه گذاری نموده و ۱۰ درصد از سهام “وانصار” را تحت تملک آن قرار دارد. همچنین در حوزه قراردادهای خدماتی نیز درآمد ارائه خدمات در سال مال جاری را بیش از ۹۹ میلیون و ۵۷۵ هزار ریال پیش بینی کرده که این رقم نسبت به سال مالی گذشته حدود ۱۰ درصد رشد یافته است.

بر اساس اطلاعات موجود، بورس در حالی طی سال گذشته بازدهی مثبت ۲۵٫۸۸ درصدی را محقق ساخته که “همراه” در این مدت با رشد ۴۱٫۲۷ درصدی همراه شده و بازدهی بیش از بازدهی بورس را به سهامداران خود اعطا کرده است. همچنین رتبه نقد شوندگی این مجموعه ۱۹ مرتبه محاسبه می شود و در ردیف های نخست جدول رتبه بندی شرکت ها از لحاظ نقد شوندگی قرار دارد.

علاوه بر این، تعداد شش هزار و ۴۰۹ کد معاملاتی طی ۳۷ هزار و ۷۴۳ دفعه معامله در نماد “همراه” حجم معاملاتی بیش از ۱۷۲ میلیون و ۹۰۹ هزار سهم به ارزش بیش از پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال را رقم زده است.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان