اخبار مهم
Home / اخبار بورس / دلایل رشد سودآوری "کرازی"
96011_233.jpg

دلایل رشد سودآوری "کرازی"

شرکت کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی با سرمایه ۲۴۳ میلیارد ریالی برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۹۵ سود ۸۹۲ ریالی برآورد کرده که این مبلغ نسبت به عملكرد دوره مشابه سال گذشته حدود ۱۱ درصد رشد داشته است. علاوه بر این، “کرازی” در حالی بر اساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی گذشته سود ۶۸۰ ریالی را برآورد کرده بود که طی عملکرد ۱۲ ماهه همان سال موفق به تحقق سود ۸۰۳ ریالی شده است.

در همین ارتباط، مدیر مالی شرکت کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی در گفتگو با خبرنگار کلوان عنوان کرد: این مجموعه در حالی برای سال مالی ۹۴سود حدود ۷۰ تومانی را به ازای هر سهم برآورد کرده بود که به دلیل افزایش درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها در شرکت تولیدی شیشه بسته بندی تاکستان که “کرازی” مالک ۵۲٫۳۴ درصدی آن است، موفق به تحقق سود ۸۰۳ ریالی در پایان سال مالی گذشته شده است.

مهدی بوژمهرانی در بیان رشد ۱۰ تومانی سود سال مالی ۹۴ “کرازی” گفت: این شرکت دریافت سود نقدی تقسیمی ۱۲۰ تومانی را از محل سرمایه گذاری در شرکت تولیدی شیشه بسته بندی تاکستان برآورد کرده بود که این رقم به ۱۶۰ تومان سود افزایش یافت و در نهایت این امر موجب شد تا سود محقق شده بر اساس عملکرد ۱۲ ماهه “کرازی” از ۷۰ به ۸۰ تومان ارتقاء یابد.

وی در خصوص برآوردها و برنامه های این مجموعه برای سال مالی جاری اظهار داشت: برآورد سود هر سهم ۸۹۲ ریالی بر اساس سود عملیاتی بوده و کمتر به افزایش سود ناشی از سرمایه گذاری ها اکتفا شده است. سود عملياتي سال جاري نسبت به سال گذشته افزايش قابل توجهي خواهد داشت كه عمده ترين دليل آن افزايش توليد به دليل افزايش يك ماهه زماني سال جاري نسبت به سال گذشته با توجه به شروع پروژه جدید در تاريخ ۱۳۹۴٫۰۲٫۰۱ و سپري شدن دوره توليد آزمايشي و به تبع آن افزايش فروش خواهد بود. علاوه بر این امسال دریافت سود نقدی تقسیمی ۱۳۰ تومانی از محل سرمایه گذاری در شرکت فرعی تولیدی شیشه بسته بندی تاکستان برآورد شده است.

در پایان این گزارش می افزاید، شرکت شیشه دارویی رازی از ابتدای امسال تا نیمه خرداد ماه جاری بازدهی مثبت ۸٫۷۵ درصدی را به سهامداران خود اعطا کرده و مجمع عمومی عادی سالیانه این مجموعه طی ۲۲ خرداد ماه جاری برگزار می شود.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان