اخبار مهم
Home / اخبار بورس / دیدار رییس‌جمهوری صربستان با روحانی
586607_751.jpg

دیدار رییس‌جمهوری صربستان با روحانی

رئیس جمهوری با تاكید بر استقبال ایران از گسترش روابط با اتحادیه اروپا و كشورهای حوزه بالكان گفت: تهران و بلگراد می توانند از امكانات موجود برای گسترش همكاری ها و منافع دو ملت استفاده كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یكشنبه در دیدار «تومیسلاو نیكولیچ» رییس‌جمهوری صربستان كه در سفری غیررسمی و برای شركت در مراسم گشایش پنجمین همایش بین المللی سمپوزیوم انجمن جهانی فدراسیون مغز و اعصاب به تهران سفر كرده است، گفت: تهران و بلگرد امكانات و توانمندی های گسترده ای دارند كه می توانند از این امكانات برای گسترش همكاری ها و منافع دو ملت استفاده كنند.

رئیس جمهوری در ادامه، گسترش خشونت و تروریسم را یكی از معضلات بزرگ برای منطقه و جهان برشمرد و با اشاره به برخی تلاشها برای نسبت دادن تروریسم به ادیان گفت: ادیان الهی و بویژه دین مبین اسلام ،مروج رحمت، اخوت و برادری در میان انسان ها و مخالف تروریسم هستند و همه باید برای مبارزه با تروریسم متحد شوند.

**پیروزی ایران در مذاكرات هسته ای بیانگر قدرت بزرگ این كشور است


«نیكولیچ» رییس جمهوری صربستان نیز با ابراز علاقه به توسعه روابط با كشورمان گفت: مقاومت سرسختانه جمهوری اسلامی ایران در دوران تحریمها و پیروزی در مذاكرات هسته ای ، بیانگر قدرت فرهنگی و بزرگی این كشور است.

سایت خبری بورس کلوان