اخبار مهم
Home / اخبار بورس / سایت صرافی ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
91094_834.jpg

سایت صرافی ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

طی روزهای پایانی هفته گذشته در بازار ارز، شاهد عدم کشف قیمت ارز، روی تابلو معاملات سایت های برخی از صرافی های معتبر بودیم که از قرار معلوم این روند در هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت.

در همین راستا دبیر کانون صرافان ایرانیان در گفتگو با خبرنگار کلوان اظهار داشت: از روز پنجشنبه اکثر همکاران و دوستان از صرافی های متفاوت در تماس با کانون، از تماس های تلفنی مسئولین بانک مرکزی خبر دادند، که طبق گفته آنها این نهاد ناظر به صرافانی که سایت داشته و روی تابلوی معاملات این سایت ها اقدام به اعلام نرخ لحظه ای ارز می کنند، دستور داده است تا اطلاع ثانوی این نرخ را در این تابلو نمایش ندهند و به اصطلاح سایت های خود را تعطیل کنند.

امیر بیت لفته در ادامه تأکید کرد: هنوز درخواست و یا ابلاغیه مکتوبی به صرافان و یا کانون در این رابطه ارسال نشده است و ما از مسئولین بانک مرکزی درخواست کرده ایم تا به صورت مکتوب این دستور را به کلیه صرافان تحت نظارت و مجاز ابلاغ نمایند.

وی افزود: در رابطه با چرایی این موضوع نمی توان با صراحت و اطمینان صحبت کرد اما آنچه که از گمانه زنی ها بر می آید، به نظر می رسد این دستور در راستای تصمیم بانک مرکزی برای تک نرخی شدن ارز در آینده نه چندان دور باشد.

این مقام مسئول تأکید کرد: در شرایط فعلی افرادی که قصد خرید و فروش ارز را دارند می توانند به مشابه گذشته با مراجعه به صرافی های مجاز اقدام به خرید و فروش کنند چرا که در تابلوی معاملات خود این شرکت ها نرخ ها مشخص می باشد و تنها از روی سایت های آنها حذف شده است.

این مقام مسئول در خاتمه گفت: دلار که طی روزهای گذشته روندی نزولی به خود گرفته و آنچه که مشخص است تک نرخی شدن آن در قیمت های کمتر از ۳۶۰۰ تومان صورت گیرد اما تا نهایی شدن آن نمی توان اظهار نظر دقیقی انجام داد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.
https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان