اخبار مهم
Home / اخبار بورس / سرنوشت دارندگان واحدهای صندوق "سپاس" چه شد؟
93497_108.jpg

سرنوشت دارندگان واحدهای صندوق "سپاس" چه شد؟

واحدهای صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه با نماد “سپاس” که از ۱۶ اسفند ماه سال ۹۳ در بازار عرضه شد که در سررسید آن به صورت انتقال واحد های صندوق به قیمت اعمال آن یعنی ۱۳۰۰ تومان از دارندگان اوراق اختیار فروش تبعی به عرضه کننده انجام شد، اما برخی از سرمایه گذاران درآن تاریخ موفق به فروش واحد های خود نشدند.

مدیر عامل مرکز مالی ایران در همین ارتباط در گفتگو با خبرنگار کلوان اظهار داشت: در زمان دریافت مجوز آغاز فعالیت صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه یکم در اساسنامه و امیدنامه که در سایت صندوق نیز موجود می باشد، عمر نامحدود فعالیت صندوق از تاریخ دریافت مجوز تاکید شده است.

علی نقوی در ادامه افزود: علاوه بر این در تمامی اطلاعیه های ناظر بازار فرابورس مشخصات کامل این صندوق و نحوه اعمال آن به اطلاع فعالان بازار سرمایه رسیده و تنها نحوه اعمال به زمان پایان سررسید و طبق مقررات و قانون موکول شده بود.

وی گفت: در تاریخ اتمام سررسید واحد های صندوق، در جهت رفاه حال سهامداران قرار بر این شد تا به صورت نقدی و در قیمت اعمال ۱۳۰۰ تومان طبق تعهد بازخرید انجام شود که تا کنون نزدیک به ۹۸ درصد از واحد های صندوق بازخرید شده و علیرغم اتمام تعهد بازخرید از دارندگان اوراق اختیار فروش تبعی در تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال جاری، طی روز معاملاتی بعدی یعنی چهارشنبه ۹۵٫۰۲٫۰۱ نیز ۱۹۸ هزار واحد دیگر را نیز در قیمت ۱۳۰۰ تومان بازخرید شده و برای تسویه معاملات نیز سه روز کاری بعد از انجام معامله، همچون سهام با آن برخورد می شود.

نقوی در خاتمه گفت: آن دسته از سهامدارانی که واحد های خود را در تاریخ اعلام شده به فروش نرساندند بنا به دلایل شخصی این کار را کرده و از این پس نیز بر اساس تحلیل خود به خرید و فروش این واحد ها در بازار خواهند پرداخت و این موضوع به صندوق ارتباطی ندارد. نحوه ادامه فعالیت صندوق نیز در دست بررسی بوده و بعد از تصویب مجمع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان