اخبار مهم
Home / اخبار بورس / صبوران "شرانل" برای رشد آماده باشید
93181_256.png

صبوران "شرانل" برای رشد آماده باشید

شرکت نفت ایرانول با نماد معاملاتی شرانل از جمله نمادهایی است که در مقطع فعلی به گوشه رینگ رانده شده است و بازار به این گروه توجهی ندارد. اما چشم انداز مثبت از آینده رو به رشد در بورس ۹۵، و همچنین پتانسیل رشد در قیمت های جهانی مرتبط ما را بر آن داشت که نگاهی به این نماد حاشیه نشین داشته باشیم و سناریوهای احتمالی خرید و فروش را برای افرادی که صبر بیشتری در معاملات خود دارند، بررسی نماییم.

در نمودار قیمت سهام شرکت نفت ایرانول با نماد معاملاتی شرانل شاهد ناکامی قیمت در عبور از مقاومت ۹۸۰ تومان هستیم. در وضعیت فعلی بیش از ۴۰ روز است که قیمت در محدوده ۸۵۰ تا ۹۸۰ تومان در حال نوسان بوده و آرایش تراکمی به خود گرفته است. اگر نگاهی به سمت چپ نمودار داشته باشیم، این محدوده همان محدوده ای است که قیمت در گذشته نیز در این باند متراکم شده بوده و پس از خروج از آن، مجدداً آهنگ ریزشی به خود گرفته است.

براساس گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، قیمت در صعودهای اخیر همواره سقف و کف بالاتری نسبت به سقف و کف های گذشته ساخته است و در حال حاضر نیز انتظار داریم در صورت خروج از محدوده تراکمی، مجدداً آهنگ صعودی به خود گرفته و در مسیر رشد قرار گیرد. لذا می توان این گونه بیان کرد که خروج از این محدوده تراکمی می تواند شروع حرکت صعودی تلقی گردد.

صبوران

در بررسی ایچیموکو اما در محدوده ۸۵۰ تومان، ابر کومو به صورت مسطح در آمده و به سطح حمایتی قیمت تبدیل شده است. اما از سوی دیگر قیمت در زیر خطوط تن کن سن و کی جن سن قرار گرفته است و چنانچه موفق شود از سطح حمایتی مذکور در مسیر رشد قرار گرفته و در بالای این خطوط تثبیت شود، رشد قیمت آغاز خواهد شد. قابل ذکر است که این بررسی برای ایچیموکو در چارچوب زمانی هفتگی مورد تحلیل قرار گرفته است.

در جمع بندی مطلب باید بیان کنیم که قیمت پتانسیل خروج از ناحیه تراکمی و قرارگیری در مسیر صعود را دارد و با توجه به اینکه هدف این صعود در سطح ۱۲۰۰ تومان قرار دارد و حد ضرر در تراز ۸۰۰ تومان قرار گرفته است، نسبت سود به زیان برای ورود ارزنده بوده و می تواند مورد توجه قرار گیرد.

صبوران


با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از دیگر تحلیل های کارگزاری نهایت نگر بهره مند شوید:

http://www.ershan.ir/analysis/latest

تحلیلگر: مجید حصاری

سایت خبری بورس کلوان