اخبار مهم
Home / اخبار بورس / صعود شاخص کل به قله ۸۹ هزار واحدی در آینده ای نزدیک
96463_775.jpg

صعود شاخص کل به قله ۸۹ هزار واحدی در آینده ای نزدیک

در شرایط فعلی شاهد کاهش حجم معاملات در بازار سرمایه به دلیل عرضه سهام از سوی افراد دارای کد های خاصی هستیم که این افراد به دلیل دریافت اعتبارات سنگین با بهره بالا به ناچار جهت جلوگیری از بین رفتن اصل سرمایه خود اقدام به خروج از بازار سرمایه با شناسایی زیان می کنند.

یک کارشناس و تحلیلگر تکنیکالیست بازار سرمایه ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار کلوان عنوان کرد: سرمایه گذارانی که از طریق دریافت اعتبارهای سنگین از شرکت های کارگزاری اقدام به خرید و فروش سهام می کنند با محدودیت هایی همچون کال مارجین شدن مواجه هستند و این موضوع باعث ایجاد یک ترس در بین این سرمایه گذاران می شود که در پی این امر فروش هیجانی افراد تازه وارد نیز تحت تأثیر جو روانی منفی این فشار فروش قرار گرفته و موج فروش سهام را در بازار سرمایه سنگین تر از قبل می کند.

وحید کشمیری در ادامه افزود: از طرف دیگر حجم معاملات در مقایسه با ماه های پایانی سال گذشته بسیار کاهش یافته و این موضوع امری نامناسب تلقی نمی شود و می تواند نشانه خوبی برای اتمام روند نزولی باشد. چرا که از دیدگاه تحلیلگران تکنیکالیست در انتهای روند های نزولی حجم معاملات رو به کاهش می رود که این امر نشان دهنده عدم وجود فروشنده قوی در بازار سرمایه می باشد.

وی در خصوص بازگشت شاخص کل و قیمت سهام شرکت ها در بازار سرمایه عنوان کرد: به نظر بنده از این پس دیگر شاخص کل جای افت بیشتری ندارد، زیرا در محاسبه این نماگر سود تقسیمی و قیمت سهام لحاظ می گردد، بنابراین شاخص کل از لحاظ شرایط تکنیکی جای افت بیشتر را ندارد و در بدبینانه ترین حالت کمتر از ۱۰۰۰ واحد دیگر افت داشته باشد.

این تحلیلگر تکنیکال در رابطه با زمان اتمام روند اصلاحی شاخص کل بورس گفت: به لحاظ شرایط نموداری شاخص کل از لحاظ زمانی نهایتاً یک یا دو هفته آینده به همان مقدار کمتر از ۱۰۰۰ واحد به روند نزولی خود ادامه خواهد داد، اما نه با قدرت فروش فعلی. از طرفی با توجه به شرایط بنیادی و اخبار مثبتی که این روزها در بازار سرمایه مبنی بر ابلاغ تمدید معافیت مالیاتی اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و کاهش نرخ سود سپرده بانک ها منتشر شده، امکان بازگشت روند قیمتی سهام شرکت ها طی چند روز آینده نیز وجود دارد.

وی تاکید کرد: سطوح فعلی قیمتی در بازار بورس بهترین نقطه برای خرید و سرمایه گذاری با دیدگاه سهامداری طی بازه زمانی ۶ ماه تا یک سال می باشد.

کشمیری در خاتمه خاطر نشان کرد: با توجه به مسایل بنیادی و نحوه محاسبه شاخص کل احتمال بسیار قوی تا پایان سال جاری این نماگر بازار سرمایه سقف ۸۹ هزار واحدی سال ۹۲ را نیز خواهد شکست و به سطوح بالاتر صعود خواهد کرد و شرایط تکنیکی شاخص کل نیز طبق آنچه بیان شد برای رشد آماده می باشد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان