اخبار مهم
Home / اخبار بورس / صنایع دریایی و فرآوری آبزیان تنگستان در شهرک صنعتی دریایی مستقر می‌شود
139308101014329103971344.jpg

صنایع دریایی و فرآوری آبزیان تنگستان در شهرک صنعتی دریایی مستقر می‌شود

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تنگستان گفت: ۴۳ واحد صنعتی دریایی،کشتی سازی ، تعمیر و حمل و نقل دریایی و فرآوری آبزیان در تنگستان در شهرکت صنعتی دریایی مستقر می‌شوند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازتنگستان، آزاده محمدی ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرایی واحدهای تولیدی و خدماتی تنگستان با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت بالایی در عرصه صنعتی و تولیدی است اظهار داشت: شهرستان تنگستان با داشتن قابلیت بالایی نقش مهمی در تولید، اشتغال و صنعت دارد.

وی با بیان اینکه ۱۳۰ فقره جواز تاسیس واحد صنعتی در تنگستان صادر شده افزود: این واحدهای تولیدی و صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۹٫۷ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۵ هزار و ۶۰۰ نفر صادر شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تنگستان با بیان اینکه از این تعداد جواز ۹۸ فقره دارای پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد هستند تصریح کرد: ۱۲فقره از این جوازهای تاسیس دارای پیشرفت بین ۲۱تا ۴۰ درصد و ۶فقره دارای پیشرفت فیزیکی ۴۱ تا ۶۰ درصد هستند.

محمدی با بیان اینکه از مجوزهای تاسیس در تنگستان ۸ فقره دارای پیشرفت ۶۰درصد و ۶ فقره دارای پیشرفت فیزیکی ۸۱درصد به بالا هستند گفت: عمده‌ترین گرایش این واحدهای صنعتی در صنایع غیر فلزی ، سلولزی ، نیروی محرکه ، غذایی و شیمییایی ماست.

وی با اشاره به واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری بیان کرد:۴۳ واحد صنعتی دریایی،کشتی سازی ، تعمیر و حمل و نقل دریایی و فرآوری آبزیان در تنگستان در شهرکت صنعتی دریایی مستقر می‌شوند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تنگستان با بیان اینکه در این واحدهای صنعتی ۵ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده افزود: در این واحدها که ۷۱۰ نفر مشغول به کار هستند بیشتر در گرایش‌های کشتی سازی ، تعمیر و حمل و نقل ، دریایی ، فرآوری آبزیان و بلوک زنی است.

محمدی با بیان اینکه شهرستان تنگستان دارای ۲شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی است گفت:مساحت کل شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان ۲۷۸ هکتار و مساحت زمین صنعتی آنها افزون بر ۱۰۷ هکتار است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد واحدها به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان تنگستان برابر با ۱۰ واحد است.

سایت خبری بورس کلوان