اخبار مهم
Home / اخبار بورس / علت افزایش اقبال بازار به گروه بیمه ای
93173_601.jpg

علت افزایش اقبال بازار به گروه بیمه ای

طی معاملات چند روز اخیر شاهد روندی مثبت در گروه بیمه بودیم، به طوریکه اغلب نمادهای فعال در این گروه روندی خلاف جهت روند اصلاحی کل بازار گرفته و با اقبال سهامداران و رشد قیمتی همراه شدند.

در همین ارتباط یک کارشناس صنعت بیمه در گفتگو با خبرنگار کلوان در رابطه با علت این افزایش تقاضا توضیح داد: بدون تردید عاملی که موجب افزایش اقبال بازار به سهام شرکت های بیمه شده، الزام به خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث و کسب سودهای ناخالص جدید بوده است.

حمید دیانت در رابطه با اثر گذاری این امر بر سودآوری شرکت های فعال در این صنعت توضیح داد: اگر بطور میانگین مبلغ ۵۰ هزار تومان بابت الحاقیه از حداقل ۲۰ میلیون خودرو دریافت شود، حدود هزار میلیارد تومان سود برای شرکت های بیمه در بر خواهد داشت و این میانگین تا ۱۲۵ هزار تومان نیز قابل تعمیم است که سودی بالغ بر ۲٫۵ میلیارد تومان برای این شرکت ها به همراه دارد، البته لازم به ذکر است که این مفروضات بدون در نظر گرفتن خسارات ناشی از آن می باشد.

وی در رابطه با پیش بینی آینده صنعت در سال جاری با توجه به سیاست های اقتصادی دولت در جهت خروج از رکود عنوان کرد: در سال جاری، اقتصاد کشور در دوره پسا تحریم با پدیدار شدن آثار رفع تحریم ها شاهد تحولات مثبتی خواهد بود. به طبع آن رونق پویایی و چابکی در صنعت بیمه نیز بسیار تأثیر گذار است و انتظار می رود نرخ رشد حق بیمه های تولیدی نیز افزایش یابد.

ورود چند شرکت جدید بیمه ای و همچنین اولین شرکت بیمه تخصصی کشور در رشته بیمه های زندگی به صنعت که این مهم نیز مزید بر رونق اقتصادی خواهد بود.

دیانت در خاتمه عنوان کرد: اجرایی شدن قانون جدید بیمه شخص ثالث با توجه به سهم قریب به چهل درصدی این رشته بیمه ای از بازار، اصلاح آیین نامه توانگری مالی موسسات بیمه، اصلاح آیین نامه ذخایر، بهره برداری از ظرفیت های ایجاد شده در دوران پسا تحریم، ایجاد ساماندهی کارا در زمینه رتبه بندی و اعتبار سنجی نمایندگان و شرکت های بیمه، ایجاد و توسعه بانک های اطلاعاتی مانند سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) و از این قبیل امور نیز قابل پیش بینی خواهد بود.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان