اخبار مهم
Home / اخبار بورس / "غبشهر" همچنان متوقف می ماند/ افزایش نرخ فروش روغن از مرداد ماه
97321_451.jpg

"غبشهر" همچنان متوقف می ماند/ افزایش نرخ فروش روغن از مرداد ماه

نرخ فروش روغن از ابتدای مرداد ماه سال جاری ۹ درصد افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت صنعتی بهشهر ضمن اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار کلوان اظهار داشت: طبق اعلام دولت از ابتدای مرداد ماه سال جاری نرخ محصولات روغنی شرکت های تولید کننده به میزان ۹ درصد افزایش خواهد یافت، اما هنوز به صورت رسمی این تغییر به تولید کنندگان ابلاغ نشده است.

محمود شهرضایی در خصوص اثر تغییر این رشد قیمتی بر درآمدزایی شرکت های این گروه گفت: این افزایش نرخ در صورت ابلاغ و اعلام رسمی باعث کاهش زیان شرکت های زیان ده گروه و تعدیل مثبت در تولید کنندگانی که سودآوری دارند، خواهد شد. برخی شرکت های کوچک تولید کننده روغن در حال حاضر در فروش محصولاتشان تخفیف های قابل توجهی اعمال می کنند، اما شرکت صنعتی بهشهر طبق نرخ مصوب فروش دارد و در حال حاضر منتظر اعلام افزایش نرخ ۹ درصدی طی چند روز آینده می باشد تا پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری را بر اساس آن تعدیل کند.

وی افزود: “غبشهر” طی ۳ ماه نخست سال جاری از ۱۷۰۴ ریال سود برآورد شده، تنها موفق به پوشش ۱۲ درصد از این مبلغ شده است و انتظار می رود طی ۶ ماه نخست نیز این روند ادامه یابد مگر اینکه در زمانی مناسب و به صورت قطعی افزایش نرخ فروش روغن اعلام گردد.

شرکت صنعتی غبشهر دوشنبه هفته جاری مجمع عمومی فوق العاده در خصوص تصمیم گیری برای افزایش سرمایه برگزار کرد که با افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان ۹۳ درصد برای این مجموعه موافقت صورت گرفت که به همین دلیل از ۱۲ تیر ماه نماد این شرکت متوقف شده است.

مدیر عامل شرکت صنعتی بهشهر در رابطه با زمان بازگشایی نماد معاملاتی “غبشهر” گفت: طی حداقل دو هفته آینده نماد معاملاتی “غبشهر” متوقف خواهد ماند تا نرخ جدید ابلاغ شود و بعد از اعلام تعدیل درآمد هر سهم بر اساس آن نماد این شرکت به تابلوی معاملات باز خواهد گشت.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان