اخبار مهم
Home / اخبار بورس / محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید سکه
96407_438.png

محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید سکه

۱) شاخص قدرت سنجی:

جدول۱-۱ : قدرت تمایلات بازار از A تا D سنجیده می‌شود به گونه‌ای که A قوی‌ترین و D ضعیف‌ترین قدرت را در جهت مورد نظر دارد.

۲) سطوح حمایت و مقاومت روزانه:

محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید سکه

جدول ۲- ۱: کلیه قیمت‌ها به تومان می‌باشد.

۳) فاصله معاملات:

فاصله معاملات قرارداد آتی سکه سررسید اسفند ۹۵ در روز معاملاتی دوشنبه ۲۴ خرداد ۹۵ با سکه نقدی به ازای هر روز، به شرح زیر می‌باشد:

محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید سکه

جدول ۳- ۱: کلیه قیمت‌ها به تومان می‌باشد.

۴) تحلیل اونس:

در اولین روز بازگشایی اونس پس از رشد ۸۰ دلاری قیمت از کف ۱۲۰۰ دلار، شاهد تمایلات خرید بودیم که با رشد حدود ۱۲ دلاری قیمت اونس همراه بود. در حال حاضر در تایم فریم چهار ساعته مهمترین مقاومت پیش روی قیمت در تراز ۱۲۹۵ دلار قرار دارد که در صورت شکست این تراز در تایم فریم چهار ساعته انتظار رشد قیمت تا تراز ۱۳۰۷ دلار می‌رود. از طرفی مقاومت پیش روی قیمت اونس در تایم فریم یکساعته تراز ۱۲۸۷ دلار می باشد. که در صورت شکست این تراز سیگنال خرید جدیدی صادر خواهد شد. هدف این معامله خرید تراز ۱۲۹۸ دلار می‌باشد که در راه رسیدن قیمت به این تراز مقاومت ۱۲۹۵ دلار نیز بر سر راه قیمت قرار دارد. نخستین حمایت در تراز ۱۲۷۱ دلار و مهمترین حمایت قیمت در تراز ۱۲۶۴ دلار واقع شده است.

محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید سکه

۵) تحلیل آتی:

روز گذشته قیمت سکه سررسید اسفند ۹۵ در شروع بازار با شکست سقف قبلی در تراز ۱۰۸۸۰۰۰ تومان با رشد قیمت تا تراز مقاومتی ۱۰۹۲۰۰۰ تومان همراه بود که پس از شکست این مقاومت تا تراز ۱۰۹۷۵۰۰ تومان صعود کرد. در حال حاضر با شکست مقاومت ۱۰۹۲۰۰۰ تومان سیگنال خرید جدیدی صادر شده است که هدف این معامله در تراز ۱۱۰۰۰۰۰ تومان می باشد. محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید ۱۰۸۹۰۰۰-۱۰۸۷۵۰۰ تومان می‌باشد. حد ضرر در این حالت تراز ۱۰۷۹۵۰۰ تومان می باشد. همچنین مهمترین مقاومت در تایم فریم یکساعته تراز ۱۱۰۴۵۰۰ تومان و مهمترین حمایت تراز ۱۰۷۶۵۰۰ تومان می‌باشد.

محدوده مناسب برای ورود به معامله خرید سکه

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از دیگر تحلیل های کارگزاری نهایت نگر بهره مند شوید:

http://www.ershan.ir/analysis/latest

تحلیلگران: فاطمه توتونچی مصطفی پازوکی

سایت خبری بورس کلوان