اخبار مهم
Home / اخبار بورس / معامله ۳۸۸۷ قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا
94202_800.jpg

معامله ۳۸۸۷ قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا

به گزارش کلوان به نقل از واحد معاملات آتی سکه کارگزاری بانک سامان روز یکشنبه مورخه ۱۹/۰۲/۱۳۹۵ در بازار معاملاتی قراردادهای آتي سكه در سررسید های مختلف ۳۸۸۷ قرارداد معامله شد.

در سررسيد معاملاتي تیر ۹۵ (GCTR95) 19 قرارداد معامله و ۹۴۵ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۱۰۵۴۵۵۲۶ ریال رسید. معاملات در این سررسید با قيمت ۱۰۵۴۵۰۰ تومان شروع و با قیمت ۱۰۵۴۵۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با ميانگين وزني قيمت معاملات ۱۰۵۴۵۵۲۶ ریال که حاکی از افت ۰٫۰۹ درصدی بود در پايين ترين قيمت معامله ۱۰۵۴۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۱۰۵۶۰۰۰ تومان را تجربه نمود

در سررسيد معاملاتي شهریور ۹۵(GCSH95 ) 33 قرارداد معامله و ۱۸۷۹ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۱۰۶۹۱۸۷۵ ریال رسید. معاملات در این سررسید با قيمت ۱۰۶۹۵۰۰ تومان شروع و با قیمت ۱۰۶۹۰۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با ميانگين وزني قيمت معاملات ۱۰۶۹۶۹۷۰ ریال که حاکی از افت ۰٫۰۹ درصدی بود در پايين ترين قيمت معامله ۱۰۶۹۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۱۰۷۰۵۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی آبان ۹۵((GCAB95 226 معامله و ۲۶۹۱ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۱۰۸۳۹۰۹۳ ریال رسید. معاملات در این سررسید با قيمت ۱۰۸۵۵۰۰ تومان شروع و با قیمت ۱۰۸۳۵۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با ميانگين وزني قيمت معاملات ۱۰۸۳۹۰۹۳ ریال که حاکی از افت ۰٫۱۴ درصدی بود در پايين ترين قيمت معامله ۱۰۸۳۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۱۰۸۵۵۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی دی ۹۵ ((GCDY95 3546 قرارداد معامله و ۱۰۶۳۵ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۱۱۰۳۴۳۲۶ ریال رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۱۱۰۴۰۰۰ تومان شروع و با قیمت ۱۱۰۳۵۰۰تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۱۱۰۴۰۱۹۰ ریال که حاکی از افت ۰٫۱۹ درصدی بود در پایین ترین قیمت معامله ۱۱۰۳۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۱۱۰۶۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

معامله 3887 قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا

نوسانات انس جهاني طلا :

جمعه آخرین روز کاری در بازارهای مالی مطرح دنیا نرخ اونس شاهد رشد اندکی بود و قیمت اونس به ۱۲۸۹٫۳ دلار رسید .

نوسان قیمت دلار :

دیروز قیمت دلار در بازار آزاد شاهد نوسان کمی بود و با ۲تومان افزایش به ۳۴۴۶ تومان رسید.

معامله 3887 قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا

اخبار موثر:

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که ۵ عامل مهم و تاثیرگذار می تواند موجب ادامه روند صعودی قیمت طلا در ماه های آینده شود:

یک: ادامه روند نزولی رشد اقتصادی جهان؛ موسسات معتبر مالی بین المللی پیش بینی خود نسبت به رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۶ را کاهش داده اند.

دو: پایین نگه داشتن نرخ بهره در آمریکا ادامه خواهد یافت. انتشار آمارهای جدید در خصوص وضعیت بازار اشتغال آمریکا در ماه آوریل، احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده را کمتر کرده و این مساله در نهایت به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

سه : سرمایه گذاران غربی عطش زیادی برای خرید طلا دارند. صندوق های سرمایه گذاری بزرگ جهان میزان خرید طلا را در سه ماه نخست امسال را افزایش داده اند.

چهار: بازار سهام آمریکا با افت فصلی روبرو خواهد شد: شاخص سهام در بازار مالی آمریکا با کاهش فصلی روبرو خواهد شد و این مساله موجب رشد تقاضا برای طلا و سایر فلزات گرانبها خواهد شد.

پنج: شاخص ارزش دلار به روند نزولی خود ادامه می دهد: گمانه زنی های مربوط به عدم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا موجب خواهد شد تا شاخص ارزش دلار همچنان به روند نزولی خود ادامه دهد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

میزان حباب :

با توجه به قیمت دلار و انس، ارزش واقعی سکه (ذاتی) ۱,۰۴۹,۳۹۰ تومان بود و با توجه به قیمت فعلی، ۱۰,۳۹۰ تومان حباب منفی داشت!!

بدانیم که : عیار طلای معامله شده در بازارهای جهانی یا اونس ۲۴ و عیار سكه بهار آزادی ۲۱٫۶ است و با تقسیم عدد ۲۱٫۶ بر ۲۴ عدد ۰،۹۰۰ به دست می‌آید و پس از ضرب عدد حاصل در وزن انواع سكه یعنی تمام بهار آزادی، نیم و یا ربع بهار آزادی قیمت واقعی آنها به دست می‌آید ***

ثبت نام در دوره آموزشی معاملات آتی سکه :

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با نحوه انجام معاملات، استراتژی های معاملاتی و … در دوره های تخصصی کارگزاری بانک سامان شرکت نمائید.

مدرس دوره : نیما کرامت- معامله گر و تحلیل گر معاملات آتی سکه

تلفن جهت ثبت نام : ۸۸۷۷۴۶۶۹ داخلی ۱۳۶

شما می توانید با عضویت در طرح سیمین و زرین باشگاه مشتریان کارگزاری بانک سامان و فعالیت در سامانه معاملات برخط و یا تلفنی معاملات آتی سکه کارگزاری بانک سامان از تخفیف کارمزدهای ویژه بهره مند شوید.

کسب اطلاعات بیشتر و عضویت در طرح از طریق :

تماس با خط مستقیم ۸۸۷۹۵۳۵۸

ارسال عدد ۹ به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۴۸۳۱۲

مراجعه به سایت باشگاه مشتریان کارگزاری بانک سامان به آدرس :

http://club.samanbourse.com/Default.aspx?tabid=129

سایت خبری بورس کلوان