اخبار مهم
Home / اخبار بورس / مهر تایید معاونت سازمان بورس بر معاملات سایپا
92081_525.jpg

مهر تایید معاونت سازمان بورس بر معاملات سایپا

معاملات درون گروهی خودروسازان که به نوعی افزایش سرمایه برای این شرکت ها محسوب می شود، قانونی است و سازمان بورس و اوراق بهادار بر آن نظارت دارد.

به گزارش کلوان ؛حسن امیری، معاون نظارت بر ناشران و بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص روند معاملات درون گروهی شرکت های خودوریی و استفاده از روش تجدید ارزیابی برای افزایش سرمایه این قبیل شرکت ها ابراز داشت: کلیه معاملات و فرآیندهای معاملاتی همواره با نظارت کامل سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می شود و در مورد روندی که برای افزایش سرمایه مدنظر این شرکت ها است، سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس این روند را با استانداردهای موجود تطبیق داده و در صورت عدم مغایرت این روند معاملات کاملا قانونی خواهد بود.

وی در مورد ارایه اطلاعات از سوی شرکت سایپا به منظور بازگشایی این نماد و رفع توقف آن افزود: این شرکت باید نسبت به ارایه اطلاعات مورد نظر سازمان از جمله بودجه اصلی و تلفیقی و همچنین اطلاعات، افشاگری و اقدام کند و تا مادامی که این اطلاعات تکمیل نشود این نماد بازگشایی نخواهد شد.

معاون نظارت بر ناشران و بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: بر اساس اعلام متولیان این شرکت قرار بوده که تا امروز بودجه اصلی و تلفیقی سال ۹۵ شرکت به سازمان ارایه شود که تاکنون محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: به محض ارایه این مهم و تکمیل شدن مدارک مورد نظر و انتشار آن در کدال و در صورت عدم وجود مشکل نسبت به بازگشایی نماد سایپا اقدام خواهد شد.

منبع : عصر مالی و سایت سنا 

سایت خبری بورس کلوان