اخبار مهم
Home / اخبار بورس / نرخ فروش هر دلار آمریکا ۳۴۸۰ تومان شد/ دلار همچنان در مدار ارزانی
93242_585.jpg

نرخ فروش هر دلار آمریکا ۳۴۸۰ تومان شد/ دلار همچنان در مدار ارزانی

طی معاملات روز جاری نرخ فروش هر دلار آمریکا در بازار آزاد با رشد اندکی نسبت به روز گذشته از ۳۴۷۲ تومان به قیمت ۳۴۸۰ تومان رسید.

به گزارش کلوان، در حالی در بازار آزاد هر دلار آمریکا ۳۴۸۰ تومان به فروش می رسد که در سامانه آنلاین سنا قیمت خرید این ارز به محدوده ۳۴۶۰ تومان کاهش و قیمت فروش آن به قیمت ۳۴۷۰ تومان افزایش یافته است. همچنین بانک مرکزی نیز طی معاملات روز جاری نرخ دلار مرجع را با یک ریال کاهش نسبت به روز گذشته، مبلغ ۳۰۲۸ تومان اعلام کرد تا شکاف میان نرخ مرجع و نرخ دلار بازار آزاد را به ۴۵۲ تومان برساند.

بر این اساس، از ماه های پایانی سال گذشته و پس از جدی شدن موضوع تک نرخی شدن ارز و ایجاد بازار مشتقه ارزی، هر دلار آمریکا به محدوده کمتر از ۳۵۰۰ تومان کاهش یافت و اکنون نیز مدتی است که در این محدوده در حال نوسان می باشد و به اصطلاح برخی فعالان این بازار در مدار ارزانی قرار گرفته و به نظر می رسد در کوتاه مدت نیز شاهد رشد این ارز و خروج آن از محدوده ایجاد شده، نباشیم.

در بازار سکه و طلا نیز، طی معاملات امروز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۰۵ هزار و ۱۲۰تومان رسیده که نسبت به روز گذشته با رشد ۶۰۰ تومانی همراه شده است. سکه تمام بهار آزادی نیز به دنبال این افزایش قیمت با رشد ۶۵۰۰ تومانی به قیمت یک میلیون و ۲۹ هزار تومان رسید. همچنین نیم سکه هم تاکنون در قیمت ۵۴۶ هزار تومان مورد معامله قرار گرفته است.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان