اخبار مهم
Home / اخبار بورس / "هرمز" صف خرید شد/ برنامه های فولاد مبارکه جهت عرضه بلوکی "هرمز"
91596_966.jpg

"هرمز" صف خرید شد/ برنامه های فولاد مبارکه جهت عرضه بلوکی "هرمز"

شرکت فولاد هرمزگان فعال در گروه فلزات اساسی است که برای اولین بار طی ۱۹ فروردین ماه سال جاری در فرابورس عرضه شد و در حالی که در روز عرضه اولیه با بی مهری فعالان بازار سرمایه برای خرید سهام آن مواجه شده، اما با حمایت سهامدار عمده آن یعنی فولاد مبارکه اصفهان توانست روند صعودی پر قدرتی را پشت سر بگذارد. به گونه ای که از قیمت ۱۲۰۰ ریال کشف شده در روز اول معاملاتی با رشد بیش از ۴۰ درصدی به محدوده قیمتی ۱۸۰ تومان رسید.

بر اساس گزارش کلوان، این مجموعه در حالی پس از رشد قیمتی قابل توجه در سراشیبی نزول قرار گرفت و حتی تا مرز ورود به محدوده قیمتی کمتر از نرخ روز عرضه اولیه رسید که طی روزهای اخیر در پی انتشار شایعات و گمانه زنی هایی پیرامون برنامه های آتی این مجموعه برای بهبود وضعیت سودآوری مورد توجه سهامداران قرار گرفته است.

به طوریکه طی چند وقت اخیر شایعاتی مبنی بر برنامه های سهامدار عمده “هرمز” یعنی فولاد مبارکه اصفهان جهت واگذاری بلوک بخشی از سهام “هرمز” به گوش می رسد که با پیگیری های خبرنگار کلوان از یک منبع آگاه در شرکت فولاد مبارکه مشخص شد که این برنامه در دستور کار “فولاد” قرار دارد.

همچنین طی روز جاری شنیده ها حاکی از انعقاد قرارداد همکاری شرکت فولاد هرمزگان با یک شرکت انگلیسی است و این موضوعات در حالی پیرامون این مجموعه تولید کننده اسلب و آهن اسفنجی مطرح شده که نماد معاملاتی “هرمز” طی معاملات روز جاری پس از معامله حدود چهار میلیون سهم با تشکیل صف تقاضای بیش از ۱۱ میلیون سهمی برای خرید آن مواجه شده است.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان