اخبار مهم
Home / اخبار بورس / "ورنا" متوقف شد
91493_844.jpg

"ورنا" متوقف شد

طی معاملات روز جاری، در حالی نماد معاملاتی “ورنا” به دستور ناظر بازار به دلیل ابهام در ارائه اطلاعات متوقف شد که صف خرید ۴۷۰ میلیون سهمی برای آن تشکیل شده بود.

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاهد انتشار آگهی عرضه بلوکی سهام سایپا از پرتفوی سرمایه گذاری رنا در قیمت پایه ۳۵۰ تومان بودیم. با توجه به اینکه این قیمت نسبت به عرضه قبلی رشد ۲۸ درصدی داشته، قطعاً بر سودآوری “ورنا” تبعات مثبتی خواهد داشت که در همین راستا ناظر بازار اقدام به متوقف کردن این نماد معاملاتی و درخواست ارائه شفاف سازی کرده است.

بر این اساس، این افزایش در ارزش بلوک سهام سایپا که دوم اسفند ماه سال جاری انجام خواهد شد، موجب افزایش تقاضا برای این نماد معاملات به تبع انتظاراتی که در رابطه با تعدیل مثبت درآمد هر سهم این شرکت وجود دارد، شده است.

“ورنا” در دقایق ابتدایی بازار روز جاری با صف خرید بیش از ۴۷۰ میلیون سهمی در قیمت ۲۰۶ تومان مواجه شده است. همچنین گفته می شود با توجه به بهای تمام شده هر سهم سایپا برای شرکت سرمایه گذاری رنا ۱۶۷ تومان می باشد که با فرض فروش هر سهم ۳۵۰ تومان، رقمی بالغ بر ۱۸۲ تومان و جمعاً ۱۹۱ میلیارد تومان سود شناسایی می کند که به ازای هر سهم ۶۳ تومان می باشد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان