اخبار مهم
Home / اخبار بورس / وضعیت گز سکه بررسی شد/ افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات در سال ۹۶
103176_476.jpg

وضعیت گز سکه بررسی شد/ افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات در سال ۹۶

امروز شرکت فرابورس در برنامه یک دیدار، یک عرضه پذیرایی مدیران شرکت گز سکه بود تا این مجموعه به عنوان یک شرکت دانش بنیان در بازار شرکت های کوچک و متوسط روی تابلوی فرابورس در حضور خبرنگاران مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار کلوان، در این جلسه که با حضور محمد گوهریان مدیرعامل، علیرضا مرتضوی مدیرفروش و مجتبی متقی مدیر امور سهام شرکت گز سکه برگزار شد، وضعیت این مجموعه پذیرفته شده در فرابورس مورد بررسی قرار گرفت.

محمد گوهریان در ابتدای این جلسه ضمن ابراز خوشحالی و خرسندی از پذیرش و حضور در فرابورس به عنوان یک شرکت دانش بنیان در بیان تاریخچه گز سکه گفت: گز سکه در سال ۱۳۳۳ توسط حاج عباس علی گوهریان به عنوان موسس در یک قنادی کوچک در اصفهان آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ به سهامی خاص تبدیل شد و چند روزی است با پذیرش در فرابورس به صورت یک شرکت سهامی عام معرفی شده است.

وی از ارایه طرح ها و برنامه های متعدد برای ثبت رکورد جدید در افزایش سرمایه از نظر ارزش سهام شرکت گز سکه و زیر مجموعه های آن خبر داد و گفت: در نظر داریم با افزایش سرمایه پنج شرکت از ۱۵ شرکت زیر مجموعه تا پایان سال جاری با استفاده از تأمین مالی در بازار سرمایه ارزش سهام شرکت مادر را افزایش دهیم.

وی ارزش سرمایه شرکت گز سکه را پنج میلیارد ریال اعلام کرد و افزوده: در این رقم سرمایه هیچ ارزشی از کلیه برندهای سکه، عقیق، BOSS و غیره محاسبه نشده که اگر این ارزش ها لحاظ گردد، سرمایه شرکت ما در رقمی بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورده خواهد شد.

وی از برنامه عرضه ۲۰ درصدی سهام گز سکه طی هفته جاری خبر داد و تأکید کرد: ورود گز سکه به بازار سرمایه می تواند شروعی مثبت برای ورود برندهای مطرح کشور به این بازار محسوب شود.

مدیرعامل گز سکه از دریافت مجوز جهت ایجاد ۴۲ شرکت دانش بنیان تا سال ۹۵ خبر داد که تا پایان امسال پنج مجموعه به عنوان هسته های نوپا با زمینه فعالیت در صنعت گز، شیرینی و شکلات عرصه فعالیت های خود را در این صنعت گسترش می دهند.

گوهریان از تولید و ثبت اختراع انواع گز بدون شکر و دریافت مجوز تولید گز آنتی اکسیدان ضد سرطان پس از چهار سال در شرکت گز سکه سخن گفت و افزود: در کنار تولید انواع گز، شیرینی و شکلات، ۲۵ روغن مختلف به روش های جدید و با مصرف غذایی، دارویی و بهداشتی آرایشی در حال تولید می باشد و امیدواریم در بهمن و اسفند ماه امسال چند شاخه محصول جدید داشته باشیم.

مدیرعامل گز سکه با تأکید بر اینکه پایه فروش این شرکت صادراتی بوده، گفت: بیش از ۵۰ درصد کل تولیدات شرکت به صادرات اختصاص دارد و چنانچه گشایش های لازم در خصوص واردات مواد اولیه نیز صورت بگیرد، هزینه های مجموعه کاهش چشمگیری خواهد یافت.

وی ارزش صادرات امسال شرکت گز سکه را یک میلیون دلار اعلام کرد و گفت: طی سال گذشته فروش شرکت ۱۵ میلیارد ریال بوده و پیش بینی می شود امسال به ۲۰ میلیارد ریال افزایش یابد. ضمن اینکه ۶۰ درصد از فروش شرکت به طور معمول طی دو ماه پایانی هر سال اتفاق می افتد.

گوهریان از امکان افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات در سال آینده سخن گفت و افزود: با توجه به روندی که در تبادلات بانکی تسهیل شده و امکان حمل و نقل مرسوله ها به دیگر کشورها، امیدواریم صادرات ما به دو برابر امسال افزایش یابد.

وی در خصوص روند سودآوری شرکت نیز پاسخ داد: در سال گذشته شرکت متحمل زیان شده، اما با برنامه هایی که برآورد گردیده، انتظار داریم امسال از حاشیه زیان خارج شده و به سودآوری دست یابیم که در همین راستا تأمین سرمایه از محل بازار سرمایه یکی از مهمترین استراتژی های شرکت است که در کاهش هزینه های مالی و صفر شدن بهره های بانکی جهت سرعت بخشیدن به سودآوری موثر خواهد بود.

گوهریان در خاتمه سخنان خود افزود: در کنار فعالیت فروش، شرکت گز سکه دانشگاه تخصصی و یک مرکز آموزشی علمی و کاربردی در اختیار دارد که با ۶۰۰ دانشجو در هشت رشته مختلف فعال بوده و تاکنون ۱۵۰۰ فارغ التحصیل داشته است.

مرتضوی، مدیر فروش و صادرات گز سکه نیز در خصوص برنامه افزایش صادرات تأکید کرد: در حال حاضر ما به کشورهای حوزه خلیج فارس و عراق صادرات داریم و نمایندگی های غیر رسمی ما درکشورهای اروپایی از جمله انگلستان، سوئد، سوئیس و فرانسه فعال هستند؛ اخیراً نیز در آمریکای شمالی با یک شرکت برای بازاریابی و فروش محصولات به توافقاتی رسیده ایم تا محصول خود را به این کشور نیز صادر کنیم.

در پایان این گزارش می افزاید، سهام شرکت گز سکه به عنوان یک شرکت دانش بنیان بزودی در قالب شرکت های کوچک و متوسط در بازار فرابورس عرضه خواهد شد و طبق گفته های مدیرعامل این مجموعه، چشم انداز مثبتی پیش روی آن متصور است و سرمایه گذاران بایستی توجه داشته باشند که برند، اعتبار و ارتباطات و توانمندی های شرکت در ارزش گذاری ها و دارایی های شرکت لحاظ نشده است.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان