اخبار مهم
Home / اخبار بورس / پای سرمایه گذاران بلژیکی و نروژی به "پارسان" باز شد
92338_992.jpg

پای سرمایه گذاران بلژیکی و نروژی به "پارسان" باز شد

بعد از اعلام شایعاتی در خصوص حضور سرمایه گذاران کره ای در گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، این بار اخباری پیرامون اعلام آمادگی سرمایه گذاران از کشور بلژیک و نروژ در شرکت هم گروه، گسترش نفت و گاز پارسیان در بین اهالی تالار مطرح شده بود که پیگیر صحت و سقم این موضوع شدیم.

مدیر مالی شرکت نفت و گاز پارسیان در این رابطه در گفتگو با خبرنگار کلوان اظهار داشت: بحث حضور سرمایه گذارانی از دو کشور نروژ و بلژیک در “پارسان” مدتی است مطرح شده و مذاکراتی نیز در این خصوص بین این مجموعه و همتایان خارجی آن ها صورت گرفته و حضور این سرمایه گذاران را در این مجموعه تأکید می کنم اما به این زودی آثار سود و زیانی برای این مجموعه در پی نخواهد داشت.

حمیدرضا نبی زاده در ادامه افزود: نوع همکاری این سرمایه گذاران با “پارسان” تأمین مالی و اعطای تسهیلات برای انجام پروژه های شرکت های زیر مجموعه گسترش نفت و گاز پارسیان و یا به صورت انتقال تکنولوژی، تجهیزات و لایسنس صورت خواهد پذیرفت. در خصوص سرمایه گذاری در سهام شرکت های زیر مجموعه نیز با سرمایه گذاران خارجی زیادی مذاکرتی صورت گرفته است.

که تا به این لحظه نه تنها مذاکره ای در این رابطه صورت نگرفته بلکه ذهنیت لازم برای آمادگی و حضور بلژیکی ها و نروژی ها در این زمینه فراهم نشده است.

وی در رابطه با زمان آغاز فعالیت این سرمایه گذاران در “پارسان” گفت: ورود عملیاتی این شرکت های خارجی در غالب تأمین مالی و اعطای تسهیلات در نیمه دوم سال ۹۵ صورت خواهد پذیرفت و در حال حاضر نیز تنها مذاکره انجام می شود و این مجموعه ها در حال جمع آوری اطلاعات، مذاکره و مطالعات اولیه در رابطه با پروژه های شرکت هستند ولی همانطور که عنوان شد آغاز همکاری و عملیاتی شدن این امر از نیمه دوم سال ۹۵ انجام خواهد شد.

نبی زاده در رابطه با علت این شکاف زمانی تا آغاز همکاری توضیح داد: ما در حال حاضر با شرکت های زیادی در اروپا از جمله بلژیک، نروژ، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، کره، ژاپن و سوئیس و یک بانک بحرینی برای تامین مالی و اعطای تسهیلات مذاکراتی انجام داده ایم اما همانطور که ذکر شد این همکاری ها با یک شکاف زمانی عملیاتی خواهد شد که یکی از دلایل عمده آن ایجاد بستر های لازم برای این همکاری ها می باشد، ما باید گزارش ها و اطلاعات شرکت و زیر مجموعه هایش را مطابق با استاندارد های بین المللی و در قالبی استاندارد و با زبان بین المللی تهیه کنیم که خود این امر نیاز به زمانی حداقل ۵ ماهه خواهد داشت.

این مقام مسئول در خاتمه گفت: در صورت های مالی شرکت و عملکرد واقعی سه ماهه موفق به پوشش سود بودجه ۹۵ نشده ایم، که علت عمده این امر عدم تشکیل مجمع سالیانه شرکت های سرمایه پذیر طی سه ماهه نخست سال مالی ما که منتهی به ۳۱ شهریور ۹۵ می باشد، بوده و با تشکیل این مجامع قطعاً سود شناسایی خواهیم کرد و به همین دلیل هم پیش بینی ۹۵ خود را تغییر نداده ایم.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان