اخبار مهم
Home / اخبار بورس / پتانسیل های بورس برای رشد و رونق/ روند منفی مقطعی است
93217_518.jpg

پتانسیل های بورس برای رشد و رونق/ روند منفی مقطعی است

بازار سرمایه طی چند روز اخیر تحت تأثیر افت ارزش سهام شرکت های خودرویی و فشار فروش در این گروه روند نزولی را سپری کرد و به نظر می رسد با توجه به امید و انتظارات مثبت برای بهبود وضعیت اقتصادی و بازار سرمایه جای نگرانی برای روند آتی بورس وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت مدیریت توسعه گوهران امید با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار کلوان عنوان کرد: بررسی روند شاخص کل طی روزهای اخیر حاکی از آن است که نماگر بازار سرمایه متأثر از افت قیمت سهام شرکت های خودرو ساز با کاهش مواجه شده که این امر نیز به دلیل اصلاح قیمت ها در گروه خودرو اتفاق افتاده است و طبیعی به نظر می رسد که پس از رشد قابل توجه قیمت سهام چند روزی وارد فاز اصلاح قیمت ها شوند.

سیاوش وکیلی در پاسخ به این سوال که آیا رشد قیمت سهام شرکت های خودرویی حبابی بوده است؟، گفت: اگرچه قیمت سهام شرکت های خودروساز متناسب با شرایط فعلی سودآوری آنها نیست اما به هر حال مواردی همچون همکاری مشترک با خودروسازان خارجی همچنان مطرح می باشد و خودروسازان داخلی در حال انجام مذاکراتی در این خصوص هستند. علاوه بر این، در حالی خبر امضای قرارداد ایران خودرو و فیات توسط مدیران این مجموعه تکذیب شد که گروه سایپا همچنان برنامه هایی جهت اصلاح ساختار مالی در نظر دارد.

وی با بیان اینکه به طور قطع روند نزولی بورس ادامه دار نخواهد بود، در این خصوص افزود: تداوم روند نزولی بورس طی روزهای آتی دور از انتظار است، مگر اینکه در بخش واقعی اقتصاد اتفاقات نامناسبی رخ دهد یا در کنار آن گزارش های عملکرد میاندوره ای شرکت ها قابل قبول نباشد و انتظارات سهامداران را برآورده نکند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: همواره بازار سرمایه اخبار مثبت و منفی اثر گذار در بورس را در قیمت سهام شرکت ها پیش خور می کند حال آنکه می تواند این موضوع کمی فراتر از حد انتظار چه در بعد منفی و چه در بعد مثبت اتفاق بیفتد.

مدیر عامل شرکت مدیریت توسعه گوهران امید در خصوص گروه های پر پتانسیل بورس گفت: به نظر می رسد در شرایط فعلی گروه بانک از پتانسیل رشد سودآوری برخوردار است و می تواند در کانون توجه سرمایه گذاران قرار بگیرد. بهرحال آنچه که مسلم به نظر می رسد این است که بازار سرمایه در سال ۹۵ در مسیر رشد و رونق حرکت خواهد کرد، مگر اینکه انتظارات مثبت برای بهبود وضعیت اقتصادی در دوران پسا برجام محقق نشود.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان