اخبار مهم
Home / اخبار بورس / پروتون هم شاسی بلند ساخت
شاسی-بلند-.jpg

پروتون هم شاسی بلند ساخت

یک مدل از خودروی پروتون به تازگی به نمایش درآمده است و قرار است در سال ۲۰۱۷ با ساختار یک شاسی‌بلند به ناوگان خودروهای آسیایی که بر پایه سوزوکی ساخته می‌شوند، اضافه گردد.

به گزارش تارنمای خودرویی”پول تان”، مقامات رسمی و ارشد این کمپانی توسعه فعال یک شاسی‌بلند را در دست کار دارند که جزئیات زیادی از آن منتشر نشده است. اما می‌توان گفت این شاسی‌بلند براساس فرمت سوزوکی ویتارا ساخته می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، این ۲ شرکت در حال حاضر همکاری فعالی را با یکدیگر دارند و در گذشته نیز برای ارتقاء مینی‌ون شخصی سوزوکی ارتیگا تلاش زیادی کرده‌اند. اینک این احتمال بسیار زیاد است که پروتون از این معامله و شراکت بیشترین بهره‌ را برای ساخت شاسی‌بلند جدید خود ببرد.

پروتون شاسی بلند

اگر شاسی‌بلند پروتون براساس مدل ویتارا ساخته شود، می‌توان انتظار همان موتور را برای این خودرو نیز داشت. در واقع می‌توان گفت شاسی‌بلند این خودرو به یک موتور بنزینی ۱٫۶ لیتری با توان ۱۱۸ اسب بخار و گشتاور ۱۵۶ نیوتن‌متر مجهز می‌شود که به صورت استاندارد امکان هماهنگی با یک جعبه انتقال قدرت ۶ سرعته را دارد.

از طرفی مدل‌های دیگری از این خودرو می‌توانند، به یک موتور ۱٫۴ لیتری توربوشارژ از نسخه ویتارا S با گشتاور ۲۲۰ نیوتن‌متر و توانی بیش از ۱۴۰ اسب بخار ساخته شوند.

پروتون شاسی بلند

به نظر می‌رسد بیشتر مدل‌های این شاسی‌بلند پروتون مانند مدل‌های کنونی در بازار خانگی یعنی مالزی به فروش برسد. اما احتمال دارد این مدل بتواند راه خود را به بازارهای استرالیا، انگلیس و آمریکا جنوبی باز کند.

سایت خبری بورس کلوان