اخبار مهم
Home / اخبار بورس / پیش بینی اصلاح شاخص کل
93109_355.jpg

پیش بینی اصلاح شاخص کل

در شکل زیر نمودار ماهانه شاخص به تصویر کشیده شده است، همانطور که در شکل مشاهده می کنید شاخص ماه گذشته در حالتNo Touch قرار گرفته است و احتمال اصلاح شاخص تا رسیدن به میانگین در سطح ۷۶۹۰۰ وجود دارد.

در شکل بعدی نمودار هفتگی شاخص به تصویر کشیده شده است، همانطور که مشاهده می کنید jtpo در حد اشباع بالایی قرار اولین بلوک قرمز را بوجود آورده است که نشان از احتمال برگشت شاخص از روند صعودی را دارد osma دارد و اسیلاتور

تحلیل شاخص کل 17 فروردین 95

در شکل بعد نمودار روزانه شاخص با روش قبل به تصویرکشیده شده است در تایم فریم نیز استراتژی برگشتی حکایت از ریزش شاخص می کند.

تحلیل شاخص کل 17 فروردین 95

در شکل بعدی نیز نمودار روزانه شاخص به تصویر کشیده شده است ، واگرایی شاخص با اسیلاتور های RSI ، OSMA و Momentum به روشنی مشخص می باشد که احتمال اصلاح شاخص را هشدار می دهد.

تحلیل شاخص کل 17 فروردین 95

در شکل بعدی نیز مجددا نمودار روزانه شاخص به تصویر کشیده شده است، در این شکل استراتژی ۹ احتمال برگشت موقتی شاخص از روند صعودی قبلی را هشدار داده است.

تحلیل شاخص کل 17 فروردین 95

در شکل بعدی نمودارسه خط شکست روزانه شاخص به تصویر کشیده شده است ، شاخص اولین بلوک مشکی را بوجود آورده و احتمال شروع فاز نزولی بعد از یک صعود ۱۹ هزار واحدی را هشدار می دهد.

تحلیل شاخص کل 17 فروردین 95

در شکل بعدی نیز نمودار روزانه شاخص به تصویر کشیده شده است ، شاخص در حال تست کردن ضلع پایینی کانال رگرسیون صعودی خود قرار دارد در صورت شکست این کانال ، احتمال شروع فاز اصلاحی تقویت خواهد شد، تغییر رنگ شاخص JTI احتمال خروج پول هوشمند و شروع فاز اصلاحی را هشدار می دهد از طرف دیگر تشکیل الگوی ستاره غروب در نمودار شمعی

نیز فرضیه اصلاح را تقویت می کند.

تحلیل شاخص کل 17 فروردین 95

سطوح حمایت اصلی : اولین سطح محدوده : ( ۷۸۲۰۰ تا ۷۷۲۰۰ )، دومین سطح محدوده ( ۷۶۷۰۰ تا ۷۴۹۰۰ ):

نتیجه گیری وسناریوی احتمالی حرکت شاخص:

با استفاده از داده های کنونی در صورت شکست کانال رگرسیون صعودی در روزهای آتی، احتمال شروع فاز اصلاحی و رسیدن شاخص به اولین سطح حمایت در محدوده (۷۸۲۰۰ تا ۷۷۲۰۰ ) و ایجاد عکس العمل و در صورت شکست این محدوده نیز احتمال رسیدن به دومین سطح حمایت در محدوده ( ۷۶۷۰۰ تا ۷۵۰۰۰ ) وجود دارد.

علیرضا مهدی پور – مدرس دوره های تکنیکال ( این تحلیل در تاریخ ۱۸ فروردین انجام شده است )


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان