اخبار مهم
Home / اخبار بورس / پیش بینی روند بورس تا پایان تیر ماه
97190_454.jpg

پیش بینی روند بورس تا پایان تیر ماه

طی نظرسنجی اخیر کلوان سوالی مبنی بر “تا پایان تیر ماه شاخص بورس صعود می کند یا نزول؟” مطرح شد که ۱۴۵۵ نفر با شرکت در آن اعلام رأی کردند.

به گزارش بورس نیوز، در نظرسنجی کلوان بیش از ۷۱ درصد از شرکت کنندگان به صعودی بودن شاخص کل بورس تا پایان تیر ماه رأی دادند.

تعداد کل آراء: ۱۴۵۵ نفر

با توجه به اطلاعات تصویر بالا نظر اکثریت فعالان بازار سرمایه روندی صعودی برای ۳ هفته باقی مانده تا پایان تیر ماه می باشد.

در همین ارتباط یک تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار ما روند شاخص کل را این چنین تحلیل کرد: بازار سرمایه در حال حاضر در یک ساختار رنج تشکیل داده است که نحوه خرید و فروش فعالان این بازار گویای این بلا تکلیفی می باشد.

ابراهیم قزل گل تأکید کرد: وضعیت نموداری شاخص بورس نشان دهنده وضعیتی خنثی تا پایان تیر ماه می باشد و احتمال بسیار قوی بازار صعود قابل توجهی را نخواهد داشت، ولی با توجه به دستکاری هایی که با استفاده از معاملات بلوکی در برخی نمادهای بزرگ در شاخص کل بورس انجام می دهند شاخص در محدوده فعلی باقی بماند و از افت بیش از حد آن جلوگیری شود که با توجه به این موضوع بهتر است به شاخص وزنی- ارزشی توجه شود و بر اساس وضعیت نموداری آن تصمیم گیری صورت بگیرد.

وی افزود: با این حال با توجه به نمودار شاخص کل محدوده ۷۴ هزار واحدی تا ۷۵ هزار و ۲۰۰ واحدی محدوده مقاومتی محسوب می شود که در صورت عبور از این سطح سیگنال خرید صادر می شود، خصوصاً با عبور از سطح ۷۵ هزار و ۲۰۰ واحدی روند کلی بورس صعود می شود، اما در صورت افت عدد شاخص یک بورس به سطوح کمتر از ۷۳ هزار واحدی هشدار برای خروج و فروش صادر می کند. البته در محدوده ۷۲ هزار ۵۰۰ واحدی سطح حمایت برای شاخص قرار گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تحلیل تکنیکال شاخص وزنی- ارزشی گفت: شاخص قیمتی یا همان شاخص وزنی- ارزشی در سطوح ۲۶ هزار و ۶۰۰ واحدی حمایتی دارد که احتمال شکسته شدن آن تا پایان تیر ماه وجود دارد و در صورت افت بیش از این سطح، محدوده ۲۶ هزار واحدی حمایت بعدی آن می باشد.

قزل گل تصریح کرد: تیر ماه آخرین فصل برگزاری مجامع می باشد که با توجه به عدم توزیع سود نقدی شرکت های بورسی، سرمایه گذاران از شرکت در مجامع گریزان هستند و به همین دلیل برخی از فعالان بازار در خریدهای خود اندکی دست نگه داشته اند.

وی در خاتمه گفت: با توجه به تمامی شرایط و عوامل ذکر شده به نظر می رسد علی رغم نظر اکثر فعالان بازار سرمایه که به صعودی بودن بورس تا پایان تیر ماه رأی داده اند، به نظر می رسد برآیند کلی بازار سرمایه در حالتی منفی یا خنثی قرار بگیرد مگر اینکه جریان پول تازه نفس به آن ورود پیدا کند.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان