اخبار مهم
Home / اخبار بورس / چرایی افزایش توان نظامی ایران
6313914761203224117011240207106157244252140.jpg

چرایی افزایش توان نظامی ایران

شرایط امروز ما بسیار حساس است و ما باید متناسب با تهدیدات ظرفیت های خود را به کمال برسانیم چرا که غفلت جبران ناپذیر است اگر کشوری متناسب با مقتضیات زمان آماده نباشد زیر ظلم زورگویان له خواهد شد.

بخش سیاست تبیان

امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان در مراسم تجلیل از معلمان نزاجا که در سالن شهید مطهری مقر فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد گفت: شرایط امروز ما بسیار حساس است و ما باید متناسب با تهدیدات ظرفیت های خود را به کمال برسانیم چرا که غفلت جبران ناپذیر است اگر کشوری متناسب با مقتضیات زمان آماده نباشد زیر ظلم زورگویان له خواهد شد.

وی ادامه داد: ما آینده و تحولات منطقه را به طور صددرصد رصد می کنیم وجود رهبری انقلاب بسیار دلگرم کننده است ایشان فرمودند، امروز دنیا در یک پیچ تاریخی قرار گرفته است سرنوشت حکومت ها در این پیچ تاریخی رقم می خورد اگر مراقب نباشند دچار بلوا و آشوب خواهند شد ما در گذشته از این گونه پیچ های تاریخی داشته ایم به عنوان مثال انقلاب اسلامی ما در سال ۵۷ یک پیچ تاریخی بود که معادلات بین المللی و منطقه ای را بهم زد.

فرمانده نزاجا اظهار داشت: ما ژاندارم آمریکا در منطقه بودیم اما معادلات انقلاب ما معادلات آمریکایی ها را برهم زد پیچ تاریخی دیگر در دوران اخیر فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد بود. بیداری اسلامی نیز از دیگر رخدادهای مهم دوران اخیر است که انقلاب اسلامی ایران بسترساز آن بود.

امیرپوردستان ادامه داد: بحث هندسه قدرت بحثی بسیار مهم است که باید آن را در همه معادلات درنظر گرفت، در این هندسه تمدن نوین اسلامی باید خط مشی قرار بگیرد آمریکایی ها پس از فروپاشی شوروی فهمیدند که قدرت دیگری در حال شکل گیری است حمله به منطقه غرب آسیا و کشورهای آفریقایی برای نفت و فواید آن نبود بلکه تنها به منظور جلوگیری قدرت گیری قدرتی به نام ایران بود که به راحتی آنها را به چالش کشید.

فرمانده نیروی زمینی در پایان خاطر نشان کرد: امروز راهبرد آمریکا تغییر کرده است و جنگ مذهب علیه مذهب را خط مشی خود قرار دادند آنها داعش را بوجود آورده و از آن حمایت می کنند و هدف از این حمایت نیز عدم وحدت بین شیعه و سنی است.گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از معلمان نمونه نیروی زمینی ارتش تجلیل بعمل آمد.


منبع :خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

سایت خبری بورس کلوان