اخبار مهم
Home / اخبار بورس / چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز
93359_168.png

چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز

براساس گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، در قرارداد سکه سررسید دی ۹۵ در حال حاضر مهمترین حمایت در تایم فریم یک ساعته تراز ۱۰۸۵۵۰۰ تومان می باشد که با شکست این تراز سیگنال فروش صادر خواهد شد. از طرفی با شکست تراز ۱۱۱۵۰۰۰ تومان سیگنال خرید صادر خواهد شد.

۱) شاخص قدرت سنجی:۲) آمار معاملات:

چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز

چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارزچشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز

۳) سطوح حمایت و مقاومت روزانه:

چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز

۴) تحلیل اونس :

در نمودار اونس در تایم فریم یکساعته، در صورت شکست تراز ۱۲۳۵٫۳ دلار سیگنال خرید صادر خواهد شد. تا زمانی که تراز ۱۲۲۷٫۶۴ شکسته نشود این تراز برای گرفتن سیگنال خرید معتبر است. در صورت صدور سیگنال، بهترین محدوده حمایتی برای ورود به معامله ی خرید ۱۲۳۱-۱۲۲۹ دلار می باشد.

از طرفی در صورت شکسته شدن تراز ۱۲۲۲٫۳۶ دلار در همین تایم فریم سیگنال فروش صادر خواهد شد. این سطح برای گرفتن سیگنال فروش تا زمانی که سطح ۱۲۳۵ دلار شکسته نشود، معتبر خواهد بود.

چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز

۵) تحلیل آتی:

در قرارداد سکه سررسید دی ماه ۹۵ در حال حاضر مهمترین حمایت در تایم فریم یکساعته تراز ۱۰۸۵۵۰۰ تومان می باشد که با شکست این تراز سیگنال فروش صادر خواهد شد. این سطح تا زمانی که قیمت موفق به شکست تراز ۱۱۰۵۵۰۰ تومان نشود معتبر خواهد بود. از طرفی با شکست تراز ۱۱۱۵۰۰۰ تومان سیگنال خرید صادر خواهد شد. مهمترین مقاومت که با رسیدن قیمت به آن در صورت صدور سیگنال فروش، فرصت فروش مناسبی فراهم خواهد شد تراز ۱۰۹۸۵۰۰ تومان بوده و بهترین سطح حمایتی نیز برای ورود به معامله خرید در صورت صدور سیگنال تراز ۱۰۹۲۵۰۰ تومان می باشد.

چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز

۶) فاصله معاملات :

فاصله معاملات قرارداد آتی سکه سررسید دی ۹۵ در روز معاملاتی دوشنبه ۳۰ فروردین ۹۵ با سکه نقدی به ازای هر روز، به شرح زیر می‌باشد:

چشم انداز تحلیل بازار طلا و ارز

نتیجه‌گیری:

در قرارداد سکه سررسید دی ۹۵ مهمترین مقاومت که با رسیدن قیمت به آن در صورت صدور سیگنال فروش، فرصت فروش مناسبی فراهم خواهد شد تراز ۱۰۹۸۵۰۰ تومان بوده و بهترین سطح حمایتی نیز برای ورود به معامله خرید در صورت صدور سیگنال تراز ۱۰۹۲۵۰۰ تومان می باشد.

تحلیلگر : فاطمه توتونچی

سایت خبری بورس کلوان