اخبار مهم
Home / اخبار بورس / چشم انداز روشن "غبشهر" در سال پیش رو
92249_761.png

چشم انداز روشن "غبشهر" در سال پیش رو

شرکت صنعتی بهشهر با نماد معاملاتی “غبشهر” از جمله نمادهایی است که همواره مورد توجه طیف وسیعی از معامله گران حقیقی و حقوقی بوده و همواره روند رو به رشدی را در سودآوری خود به نمایش گذاشته است و انتظار می رود در سال پیش رو نیز با افزایش سهم از بازار فروش داخلی و خارجی، بار دیگر شاهد رشد سودآوری آن باشیم.

براساس گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، شرکت در فروردین ماه به مجمع می رود و برای سال مالی قبل، پوشش ۹۹ درصدی را از خود به جای گذاشته و طبق پیشنهاد هیأت مدیره، با توجه به سود انباشته ۳ برابر سرمایه اش، افزایش سرمایه ای در حدود ۲۰۰ درصد را از این محل در برنامه خود دارد. همه این موارد را گفتیم تا در کنار پتانسیل های تکنیکی بگوییم باید منتظر وقوع رشدی دیگر در این نماد باشیم.

در نمای تکنیکی اما در نمودار قیمت “غبشهر” در مقیاس لگاریتمی، شاهد رشد آرام و بی حاشیه قیمت در یک سال گذشته در یک ساختار کانالیزه صعودی هستیم. کانال صعودی مذکور با برخوردهای قیمت به لبه های آن و واکنش سطوح، اعتبار یافته و در مقطع فعلی نیز برخورد قیمت به سقف کانال، فرصتی برای شناسایی سود خریداران فراهم نموده و افت قیمت را به همراه داشته است. اما از منظر الیوتی، رشد اخیر از کف تا سقف کانال را می توان در قالب امواج الیوتی از ۱ تا ۳ شماره گذاری نمود که انتظار داریم پس از تکمیل موج ۴، بار دیگر قیمت را در قالب موج ۵ در مسیر رشد قرار دهد. لذا در روزهای پیش رو انتظار داریم با رسیدن قیمت به محدوده حمایتی ۸۰۰-۸۵۰ تومان شاهد کف سازی و پایان یافتن حرکت اصلاحی و فراهم شدن فرصت ورود به معامله خرید باشیم. این محدوده که در گذشته سطح مقاومتی مهمی بوده و می توان افت اخیر را به نوعی پولبک به مقاومت شکسته شده نیز دانست، با رعایت حد ضرر کف قبلی در ۷۱۰ تومان برای خریداران محدوده جذابی خواهد بود و اهداف قیمت را می توان در سقف قبلی در ۱۱۰۰ و در سقف کانال در ۱۲۰۰ در نظر گرفت.

قابل ذکر است که با در نظر گرفتن افزایش سرمایه، قیمت سهم دچار تعدیلاتی خواهد شد که تارگت های مذکور باید به همان میزان تعدیل شوند.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از دیگر تحلیل های کارگزاری نهایت نگر بهره مند شوید:

http://www.ershan.ir/analysis/latest


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان