اخبار مهم
Home / اخبار بورس / کاهش ادامه‌دار شاخص بورس+جدول و نمودار
resized_629981_316.jpg

کاهش ادامه‌دار شاخص بورس+جدول و نمودار

امروز شاخص بورس همانند روز کاری قبل، از همان ابتدا با افزایش عرضه روبرو شد و هر چه از زمان بازار می گذشت شاهد تقویت عرضه بودیم به طوری که در نهایت شاخص بورس با ۲۳۷٫۶۱واحد کاهش رقم ۷۶۵۰۹٫۴۰ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه۹۵٫۰۶٫۱۴شاخص بازار اول با ۲۳۷٫۴۱واحد کاهش به رقم ۵۳۶۸۲٫۴۰واحد و شاخص بازار دوم همانند شاخص بازار اول، با کاهش۱۰۱٫۲۸واحد به رقم ۱۶۶۴۷۳٫۸۰ واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با ۸۴٫۵۹ واحد کاهش به رقم ۲۷۲۵۴٫۷۰ واحد رسيد. شاخص کل بورس در دومین روز کاری بورس در هفته جاری با کاهش ۲۳۷٫۶۱واحدی به رقم ۷۶۵۰۹٫۴۰واحد رسید و شاخص کل فرابورس هم با کاهش ۳٫۶۰واحد به رقم ۷۹۳واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۲۵۱میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۷۶۶میلیارد ریال رسید.
 


 تعداد معاملات در روز جاری ۴۲۱۹۵و ۵۳۰میلیون برگه سهم مورد معامله قرار گرفت.ارزش بازار بر روی رقم ۳۱۷۰۳۵۶میلیارد ریال ایستاد.در این روز بیشترین تاثیر منفی را به ترتیب شرکت های پالایش نفت بندرعباس،فولاد مبارکه اصفهان،سرمایه گذاری غدیر و پالایش نفت اصفهان و بیشترین تاثیر مثبت را به ترتیب شرکت های دارویی رازک،سایپا،مخابرات ایران و پتروشیمی مبین بر شاخص کل بورس داشتند. بیشترین حجم معاملات را نمادهای خساپا،مبین،اخابر و خزامیا به خود تخصیص دادند.برترین تقاضا ها در نماد شرکت های لابراتوداروسازی دکتر عبیدی،پالایش نفت بندرعباس،آهنگری تراکتورسازی ایران و دارویی رازک و برترین عرضه ها در نماد شرکت های فولاد امیرکبیر کاشان،سرمایه گذاری دارویی تامین،خوراک دام پارس ، سیمان آرتااردبیل به ثبت رساندند.بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد شرکت های دارویی رازک،کابل البرز،سیمان بهبهان و ایران ارقام و بیشترین کاهش قیمت را نماد شرکت های صنایع لاستیکی سهند و قند اصفهان در بورس رقم زدند. 
 
  بیشترین اثر بر شاخص کل(واحد)   بیشترین حجم معاملات(میلیون سهم)   بیشترین ارزش معاملات(میلیارد ریال)
 شبندر  71.82-  خساپا  57  مبین  154
 فولاد  39.75-  مبین  37  اخابر
 80
 درازک  32.1+  اخابر  34  مرقام  66
 وغدیر  31.09-  خزامیا  34  خساپا  60

سایت خبری بورس کلوان