اخبار مهم
Home / اخبار بورس / کشف قیمت ۱۵۰۰ ریالی هر سهم «چکاپا» در بازار دوم فرابورس ایران
94174_865.jpg

کشف قیمت ۱۵۰۰ ریالی هر سهم «چکاپا» در بازار دوم فرابورس ایران

روز جاری عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام گروه صنایع کاغذ پارس در بازار دوم فرابورس ایران با کشف قیمت ۱۵۰۰ ریالی هر سهم رقم خورد تا به این ترتیب زنگ آغاز عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام در فرابورس ایران به صدا درآید.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت گروه صنایع کاغذ پارس که اواخر آذرماه سال ۹۴ در بازار دوم فرابورس ایران پذیرش و نماد معاملاتی آن ۴ اردیبهشت ماه امسال در بازار دوم درج شده بود، در جریان عرضه اولیه روز جاری ۱۰ درصد از مجموع یک میلیارد و ۳۱۵ میلیون و ۵۹۶ هزار سهم این شرکت را در معرض فروش گذاشت که در فرایند کشف قیمت به روش حراج هر سهم آن ۱۵۰۰ ریال تعیین شد.

طبق این گزارش در جریان عرضه اولیه «چکاپا» تعداد ۷۹ میلیون سهم به فرایند کشف قیمت اختصاص یافته و تعداد سهام قابل عرضه به کل معامله‌گران برخط (آنلاین) نیز بالغ بر ۵۲ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۰۰ سهم تعیین شده که در اطلاعیه‌های بعدی زمان خرید آن اعلام خواهد شد.

به گفته رئیس هیات مدیره شرکت گروه صنایع کاغذ پارس، این شرکت در سال ۱۳۴۶ و در پی ایجاد واحد نیشکر هفت تپه تاسیس شده است و تنها واحد تولیدی در ایران به‌شمار می‌رود که از قطع درخت کاغذ تولید نمی‌کند.

به این ترتیب این شرکت با سرمایه یک هزار و ۳۱۵ میلیارد ریالی که در سال ۹۲ به بخش خصوصی واگذار شده با طی کردن فرایند پذیرش و درج نماد آن در بازار دوم، معاملات سهام خود را با عرضه اولیه روز جاری به طور رسمی در فرابورس ایران آغاز کرد.

لازم به ذکر است مدیرعامل شرکت گروه صنایع کاغذ پارس نیز در جلسه معارفه این شرکت، پیش‌بینی سود خالص شرکت در سال پیش‌رو را معادل ۳۱۳ میلیارد و ۵۷۹ میلیون ریال و سود هر سهم را نیز ۲۳۸ ریال اعلام کرده است.

سایت خبری بورس کلوان