اخبار مهم
Home / اخبار بورس / کف دوقلو در "حکمت " تشکیل شد !
95315_499.jpg

کف دوقلو در "حکمت " تشکیل شد !

ابتدا نمودار ماهانه سهم را مورد بررسی قرار گرفته است ، در نمودار بلند مدت سهم درون الگوی مثلث در حال معامله می باشد، شاخص    JTIورود پول هوشمند با دید بلند مدت را تأیید می کند، سطح حمایت قوی سهم در محدوده ( ۱۱۷ تا ۱۲۲ ) بوده است که سهم با رسیدن به این محدوده مورد حمایت قرار گرفته است.

در شکل بعدی نمودار هفتگی سهم نمایش داده شده است همانطور که در شکل ملاحظه می کنید، سهم روی خط روند هفتگی و سطح ۶ در صد فیبوناچی اصلاحی مورد حمایت قرار گرفته و با تشکیل الگوی برگشتی کف ستاره صبح در نمودار های شمعی، خط روند نزولی ثانویه خود را به سمت بالا شکسته است، این موارد احتمال افزایش سهم با دید میان مدت را تقویت می کند.

تحلیل تکنیکال بانک حکمت ایرانیان

نمودار سه خط شکست هفتگی سهم در شکل زیر مورد بررسی قرار گرفته است، سهم الگوی کفش و لباس گردن کف تشکیل داده است که نمایانگر احتمال صعود سهم می باشد.

تحلیل تکنیکال بانک حکمت ایرانیان

در شکل زیر نمودار روزانه سهم را مشاهده می کنید، سهم با حجم نسبتا مطلوبی خط روند نزولی خود شکسته است، تشکیل شمع بدنه بلند کنترل بازار توسط خریداران را به نمایش گذاشته است، عبورموفقیت آمیز قیمت از سطح ۱۲۸ سبب تشکیل الگوی برگشتی کف دوقلو گشته است.

تحلیل تکنیکال بانک حکمت ایرانیان

در شکل بعدی نیز نمودار روزانه قیمت در مقایسه با اسیلاتورها به تصویر کشیده شده است، همانطور که مشاهده می کنید قیمت با اسیلاتور Momentum ، RSI، MACD و CCI واگرایی رو به بالا داشته است که نمایانگرتوقف روند نزولی قبلی واحتمال شروع روند صعودی جدید می باشد.

تحلیل تکنیکال بانک حکمت ایرانیان

در شکل بعد نمودار سه خط شکست سهم در نمودار روزانه مورد بررسی قرار گرفته است، تشکیل بلوک سفید روی خط روند و ادامه یافتن بلوک سفید بعدی حکایت از حمایت سهم توسط خریداران و شروع فاز جدید صعودی دارد.

تحلیل تکنیکال بانک حکمت ایرانیان

در شکل بعدی نمودار یک ساعته سهم مورد بررسی قرار گرفته است، پس از شکسته شدن خط روند نزولی و تشکیل کانال رگرسیون صعودی سهم موج سوم صعودی را آغاز کرده، اسیلاتور الیوت نیز شروع موج سوم را تایید می کند. قرمز شدن شاخص JTIنیز ورود پول هوشمند را هشدار می دهد.

تحلیل تکنیکال بانک حکمت ایرانیان

سطوح مقاومت: سطح اول محدوده ۱۴۶، سطح مقاومت دوم ۱۵۸، سطح مقاومت سوم ۱۷۴

سطوح حمایت: سطح حمایت اول : ۱۲۸، سطح حمایت دوم : ۱۲۲، سطح حمایت سوم ۱۱۷

نتیجه گیری:

با استفاده از داده های کنونی، احتمال صعود سهم تا سطح ۱۴۶ در کوتاه مدت وجود دارد، در صورت عبور پر قدرت سهم از این محدوده، هدف بعدی سطح ۱۵۸ می باشد و در صورت عبور پرقدرت سهم ازاین محدوده نیزهدف بعدی ۱۷۴ می باشد.

علیرضا مهدی پور ، طراح ، مولف و مدرس دوره های آموزش عالی مدیریت سرمایه گذاری

www.AlirezaMehdipour.ir


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

سایت خبری بورس کلوان